Ще й профспілкова відзнака!

   Минулої суботи ми повідомляли, що студент 3 курсу гуманітарно-економічного факультету БДПУ Микола Оверченко згідно з  підсумки обласного конкурсу «Студент року» виборов першість в номінації «Студент – суспільний діяч року»!
   А учора, 19 листопада, голова комітету профспілки університету, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола під час відзначення переможців «веселих змагань» (КВК) вручив Миколі нову заслужену нагороду – Почесну Грамоту за перемогу в обласному конкурсі на кращого студентського лідера в номінації «Кращий голова профбюро факультету»! До речі, Микола Оверченко – один із найактивніших членів команди ГЕФ «Сироп», яка виборола цьогоріч «Кубок студентів».
Вітаємо!

микола

микола1

«Університетське Слово»
Світлини редакції

 

Коли подорож цікава й пізнавальна…

Уже стало традиційним на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв організовувати цікаві й пізнавальні подорожі до педагогічно-меморіального музею великого педагога, мудрого вчителя Василя Олександровича Сухомлинського, що знаходиться у с. Павлиш Онуфріївського району Кіровоградської області.  Особливо актуальною така подорож була цього року, оскільки вся педагогічна спільнота відзначає 100-річчя від дня його народження. Реалізувати задум нам, студентам – майбутнім учителям початкової школи, допомогли декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, професор Людмила Коваль та профспілковий комітет БДПУ (голова – депутат міської ради, доцент Віталій Лола), а також викладачі кафедри педагогіки, зокрема Олена Голуб та Надія Щербакова.

Незважаючи на тривалий час перебування в дорозі, ми не втратили бажання насолодитися екскурсією, доторкнутися до скарбниці педагогічної мудрості, пройти заповітними стежками, відчути атмосферу людяності, любові, в якій жив і творив Василь Олександрович Сухомлинський і яка панує на території школи й до сьогодні.

Усі були дуже задоволені поїздкою, адже побачили багато цікавого. Наприклад, діючі моделі електромобіля, сівалки, молотарки, а коли стало відомо, що все це власноруч виготовляли діти у 80-х роках минулого століття, то захопленню не було меж.

Знайомство з експонатами садиби-музею В. Сухомлинського переконало студентів, у тому, що ідеї мудрого наставника знайшли своє відображення в Концепції Нової української школи: дитиноцентризм, співпраця вчителя з учнями, компетентнісний підхід тощо.

Переконані, що такі поїздки сприятимуть становленню нас, як творчих учителів, адже, як казав В. Сухомлинський, “щоб бути для учнів джерелом знань, учитель завжди повинен перебувати в атмосфері багатого, цікавого, багатогранного духовного життя”.

 IMG_0700 IMG_0720

IMG_0738 Sefldox5ea8

H6AIVUPgfYI OKZE1YMGV8k PJk0CPH9DRg

 

Студенти ФППОМ
Світлини з архіву кафедри

Вглиблюючись у процеси інклюзивної освіти…

   Із 11 по 17 листопада ц. р. в Університеті імені Маса́рика (чеськ. Masarykova univerzita),  вищому навчальному  закладі, заснованому в 1919 році, розташованому в чеському місті Брно (університет названо на честь Томаша Масарика, видатного чеського державного діяча і першого президентаЧехословаччини, це – другий за кількістю студентів університет в Чеській Республіці) проходив педагогічний форум «ВІДКРИТИЙ УНІВЕРСИТЕТ. ПРОЦЕСИ ІНКЛЮЗІЇ В УНІВЕРСИТЕТСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ».

   В цьому проекті, який організувала й провела кафедра соціальної педагогіки педагогічного факультету цього університету, активну участь брала й перший проректор БДПУ, професор Ольга Гуренко (див. світлини). Вражала різноманітність тем і воркшопів: «Університет ХХІ століття vs вигляд сучасного університету», «Ставлення до іншості в університетському середовищі», «Студентське самоврядування як частина процесу інклюзії» та багато інших.
   Ольга Іванівна, як один із відомих вчених у сфері інклюзивної освіти, безумовно, поділиться знаннями, почерпнутими в згаданому проекті, із своїми університетськими соратниками.

1 2

3 4

5

6 7

«Університетське Слово»

Світлини з архіву Ольги Гуренко

 

Найбільш жартівливий – «Сироп»!

  Так, саме команда гуманітарно-економічного факультету (декан – Тамара Макаренко) «СИРОП» в запеклій гумористично-розважальній боротьбі у формі КВК завоювала цьогоріч «Кубок студентів»! Разом із ними змагалися команди: «НА ДНІ» (ФФМКТО), «БАБА ГАЛЯ» (ФФВ), «THE TPЕШ» (ФППОМ), «OLD SCHOOL» (ФФСК) ТА «ШАШЛИНДОС» (ФДССО, ФФВ, ФППОМ).

Виступи оцінювали, сперечалися, переможця визначали, нагороди вручали члени журі: Вікторія Ліпич – проректор з науково-педагогічної роботи університету; Віталій Лола – голова комітету профспілки БДПУ, депутат Бердянської міської ради; Степан Герилів – журналіст, редактор газети БДПУ «Університетське Слово»; Костянтин Дадаєв – ветеран КВК Бердянська, директор фірми молочних продуктів «Браво» та  Сергій Шевченко – редактор Бердянської ліги КВК, керівник команди КВК «Пюрешка».

Всім було весело, цікаво, кожен зміг насолодитися оригінальним студентським гумором…

0

1 2

3 4

5 6

7 8

9 12

10 11

Богдан Борисовський,
Іван Карпачев,
студенти-журналісти БДПУ,
практиканти «УС»

Світлини авторів, з архіву Студклубу та  редакції