Штучний інтелект – палиця на два кінці

Якщо раніше думки про машини, які “виконують” людські дії та “вміють” мислити, були фантастичними вигадками, то в 2023 році це стало буденністю. Наразі ми стикаємося зі штучним інтелектом кожного дня в інтернеті, адже віртуальне життя – це те, що стало невід’ємною частиною нас самих. Для початку з’ясуємо, що саме являє собою ШІ.

Продовжити читання “Штучний інтелект – палиця на два кінці”

Можливості сталого розвитку туризму в повоєнний час

Викладачі кафедри менеджменту та адміністрування доцентка Леміш Катерина, доцентка Токаренко Олена, старша викладачка Швачко Вікторія 26 вересня 2023 р. взяли участь в онлайн презентації аналітичного звіту  за результатами реалізації ініціативи «Кращі європейські практики залучення соціальних партнерів в управління сталим туризмом для повоєнного відновлення громад та регіонів України: досвід Швеції для України». Захід було проведено на передодні всесвітнього дня туризму, що буде відмічатися 27 вересня. 

Продовжити читання “Можливості сталого розвитку туризму в повоєнний час”

Науковий діалог: наші вчені на міжнародному воркшопі у Празі

На минулому тижні два викладачі нашого університету, Ігор Лиман та Наталя Цибуляк, взяли участь у важливій події – міжнародному воркшопі під назвою “Impediments & Engagements. Humanities and social sciences after the Russian invasion of Ukraine”. Цей захід було організовано Французьким дослідницьким центром гуманітарних і соціальних наук (CEFRES) та відзначився активною участю наших учених як асоційованих дослідників CEFRES у рамках ініціативи non-resident scholarships for Ukrainian scientists in the field of humanities and social sciences.

Продовжити читання “Науковий діалог: наші вчені на міжнародному воркшопі у Празі”

ІХ Всеукраїнська науково-практична конференція на факультеті ФМКТО

21-22 вересня 2023 року на базі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ у дистанційному форматі відбулася ІХ Всеукраїнська науково-практична конференція “Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців-педагогів у природничій, технологічній і комп’ютерній галузях”. Співорганізаторами конференції стали: Національна академія педагогічних наук України, Український державний університет імені М.П. Драгоманова. Науковий форум за традицією зібрав знаних фахівців, освітян, молодих дослідників і здобувачів з різних куточків України, які опікуються проблемами сучасної природничої, комп’ютерної і технологічної освіти.

Продовжити читання “ІХ Всеукраїнська науково-практична конференція на факультеті ФМКТО”

Вчора виховательки – сьогодні студентки

Напередодні дня дошкільника доцентка кафедри дошкільної освіти Алла Омеляненко завітала до «Дошкільного навчального закладу» №392 Дніпровської міської ради. З цим педагогічним колективом та кафедрою дошкільної освіти БДПУ (завідувачка, доцентка Ірина Улюкаєва) налагоджено плідну співпрацю. Завдяки розумінню важливості отримання  вищої педагогічної освіти, вичерпній профорієнтаційній інформації, наданій цільовій аудиторії на кожній з попередніх зустрічей, потенційні абітурієнтки обрали правильний вектор розвитку свого професійного зростання.

Продовжити читання “Вчора виховательки – сьогодні студентки”

Новий досвід викладачів кафедри менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету в сфері інклюзивності індустрії гостинності

22 вересня 2023 року науково-педагогічні працівники кафедри менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету доцентки, к.е.н., Катерина Леміш, Олена Токаренко та старша викладачка Вікторія Швачко долучились до вебінару «Гостинність без бар’єрів» ініційованого Державним агентством розвитку туризму (ДАРТ) для представників закладів вищої освіти та представників закладів HoReCa.

Продовжити читання “Новий досвід викладачів кафедри менеджменту та адміністрування гуманітарно-економічного факультету в сфері інклюзивності індустрії гостинності”

Засідання студентського наукового гуртка «Secret history» до ювілею Ігоря Качуровського

«Наше плем’я завзяте та вперте:

Мов кровинки народного болю,

Ми таки просочились на волю,

між кістлявими пальцями смерти»

Український народ зберіг свою духовність. У цьому допомагала інтелігенція. По-різному складалась її доля: одні жили й творили в Україні, інші – опинились за межами країни, в еміграції, створювали художні, наукові твори. Яскравим прикладом є доля українського поета, перекладача, прозаїка, педагога, літературознавці, радіожурналіста – Ігоря Качуровського.

Продовжити читання “Засідання студентського наукового гуртка «Secret history» до ювілею Ігоря Качуровського”

Студентський компас: Від А до Я в університеті

22 вересня 2023 р. на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти відбувся надзвичайно корисний захід «Студентський компас: Від А до Я в університеті». Його провели ініціативні та завзяті учасники Студентського десанту S016 для здобувачів вищої освіти першого року навчання спеціальності 016 Спеціальна освіта.

Продовжити читання “Студентський компас: Від А до Я в університеті”

Зустріч у МОН

22 вересня 2023 року в залі засідань колегії Міністерства освіти і науки України відбулася нарада заступника Міністра  Михайла Винницького та заступника директора департаменту вищої освіти – начальника відділу університетської освіти Алли Рибалко з керівниками тимчасово переміщених університетів щодо деяких ініціатив, які стосуються трансформації вищої освіти. Бердянський державний педагогічний університет представляли перша проректорка професорка Ольга Гуренко та вчена секретарка доцентка Ольга Попова.

Продовжити читання “Зустріч у МОН”

Подарунок до дня міста

Минулого тижня наш Бердянськ святкував День міста. Зазвичай це було сонячне, веселе свято, яке збирало на Приморці тисячі бердянців. Лунали привітання, пісні, дитячий сміх. Зараз ті, хто залишився в Бердянську, кажуть, що місто наче зачаїлося, стихло, завмерло.

Продовжити читання “Подарунок до дня міста”

Робототехніка в промисловості

11-15 вересня на базі THE COMPANY “DEL a.s.” спільно з “VOS a SPS” в м. Ждя́р-над-Сазавою (Чеська республіка) пройшли міжнародні змагання «Робототехніка в промисловості» (“ROBOTICS IN INDUSTRY”).

Продовжити читання “Робототехніка в промисловості”

Дистанційна освіта: реалії сьогодення

Відбулася надзвичайно цікава зустріч викладачів та студентів кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Бердянського державного педагогічного університету з кандидаткою педагогічних наук, доценткою кафедри освіти дорослих навчально-наукового інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, провідним фахівцем відділу банку тестових завдань та психометричного аналізу УЦОЯО Л.О. Кухар.

Продовжити читання “Дистанційна освіта: реалії сьогодення”