Чудовий світ дитячої книги для здобувачів початкової освіти

В історії розвитку людства читання завжди відігравало важливу роль. Сьогодні читання пронизує усі сфери нашої життєдіяльності. Воно складає основу освітньої, пізнавальної, інформаційної, професійної діяльності людини. Проте, сучасний соціум змінює уяву про книгу як головне джерело інформації. Електронна культура, у тому числі відеопродукція та різноманітні мультимедіа, стають конкурентами друкованому слову. Ученим, методистам, педагогам, здобувачам вищої освіти, усім хто має відношення до початкової літературної освіти школярів необхідно зробити так, щоб книга увійшла в інфраструктуру сучасного інформаційного простору й зайняла в ньому гідне місце.

Продовжити читання “Чудовий світ дитячої книги для здобувачів початкової освіти”

Неформальна освіта – можливість для саморозвитку майбутніх фахівців сфери фізичної культури і спорту

Сучасні умови життя спрямовують майбутнього спеціаліста до активної та неперервної участі в освітній діяльності. Кафедрою теорії та методики фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету за ініціативою гаранта освітньо-професійної програми «Фізична культура і спорт. Тренерська діяльність з обраного виду спорту», доцентки Людмили Коновальської було проведено навчально-методичний захід з ознайомлення студентів з етапами визнання результатів навчання у неформальній освіті.

Продовжити читання “Неформальна освіта – можливість для саморозвитку майбутніх фахівців сфери фізичної культури і спорту”

Неформальна освіта майбутніх учителів в контексті курсу «Методика навчання технологічної освітньої галузі в початковій школі»

Важливим доповненням до формальної педагогічної освіти майбутніх учителів початкової школи на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв (декан – професорка Людмила Коваль) є врахування результатів їх неформальної освіти.

Продовжити читання “Неформальна освіта майбутніх учителів в контексті курсу «Методика навчання технологічної освітньої галузі в початковій школі»”

Наша Юлія Самойленко – чемпіонка України зі спортивної аеробіки

З 18 по 20 березня 2021 року у місті Київ проходив Чемпіонат України зі спортивної аеробіки серед юніорів та дорослих. На цих змаганнях у своїй майстерності змагалися найкращі спортсмени країни.

Продовжити читання “Наша Юлія Самойленко – чемпіонка України зі спортивної аеробіки”

Академічна доброчесність: на шляху до професіоналізму

30 березня 2021 року працівниками бібліотеки БДПУ була організована і проведена зустріч зі здобувачами вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 014 Середня освіта (Мова і література (англійська)). Тема для обговорення постала через свою беззаперечну важливість – «Академічна доброчесність».

Продовжити читання “Академічна доброчесність: на шляху до професіоналізму”

Запрошення до участі в чеському онлайн-курсі з інклюзії та інтернаціоналізації

Проєкт «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», в якому бере участь БДПУ, буде продовжуватися онлайн-курсом, спрямованим на теми інклюзії та інтернаціоналізації у середовищі вищої школи.

Продовжити читання “Запрошення до участі в чеському онлайн-курсі з інклюзії та інтернаціоналізації”

Профорієнтаційна робота із майбутніми абітурієнтами ФППОМ

Профорієнтаційна робота – важлива і невід’ємна складова функціонування Бердянського державного педагогічного університету. З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної діяльності викладачі катедри початкової освіти ФППОМ (декан – професорка Людмила Коваль) обрали різні формати взаємодії із майбутніми абітурієнтами. Найчастіше була задіяна платформа ZOOM та коли мали можливість особисто поспілкуватися із учнями, завжди знаходили час.

Продовжити читання “Профорієнтаційна робота із майбутніми абітурієнтами ФППОМ”

Звітна конференція з виробничої логопедичної практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти

Метою виробничої логопедичної практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта» була актуалізація, систематизація та інтеграція набутих у ході теоретичного навчання знань з циклу професійної підготовки, а також оволодіння системою професійних умінь, які забезпечують планомірну роботу логопеда з корекції порушень мовлення дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Продовжити читання “Звітна конференція з виробничої логопедичної практики здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти”

У прагненні взяти естафету з виховання особистостей майбутніх учителів музичного мистецтва

В Україні підготовка професійних кадрів у галузі музичного мистецтва здійснюється розгалуженою системою освіти. Початковою ланкою такої системи є дитячі музичні школи, функціонування і дієздатність яких забезпечується державою. У цих школах діти різних вікових категорій отримують знання і навички музичного виконавства від фахівців-практиків високого рівня. Наочні результати їх діяльності в галузі гітарного виконавства можна було спостерігати 24 березня 2021 року під час Запорізького міського конкурсу солістів з фаху класичної гітари серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

Продовжити читання “У прагненні взяти естафету з виховання особистостей майбутніх учителів музичного мистецтва”

Як написати крутий мотиваційний лист на проєкт?

31 березня 2021 року відбувся практичний онлайн/офлайн захід «Як написати крутий мотиваційний лист на проєкт?» для здобувачів вищої освіти та викладачів Бердянського державного педагогічного університету.

Продовжити читання “Як написати крутий мотиваційний лист на проєкт?”

Academic Integrity: онлайн-зустріч на факультеті філології та соціальних комунікацій

Усе частіше освітянська спільнота приділяє увагу «Academic Integrity» або ж академічній доброчесності. Бібліотека БДПУ також активно долучається до розповсюдження інформації щодо цієї тематики. Так, 30 березня провідні фахівці бібліотеки Галина Потапенко та Людмила Золотар провели онлайн-зустріч зі студентами і викладачами факультету філології та соціальних комунікацій, під час якої розкрили основні засади академічної доброчесності, шляхи уникнення плагіату та способи пошуку літератури.

Продовжити читання “Academic Integrity: онлайн-зустріч на факультеті філології та соціальних комунікацій”

Неформальна освіта майбутніх тренерів

Однією з форм додаткового альтернативного доповнення формальної освіти на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини є неформальна освіта, яка охоплює програми, що сприяють підвищенню професійної підготовки майбутніх тренерів в обраному виді спорту.

Продовжити читання “Неформальна освіта майбутніх тренерів”