Участь в інноваційній програмі для молоді UPSHIFT від ЮНІСЕФ

UPSHIFT — це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40  країнах. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб створити соціально важливі проєкти.

Продовжити читання “Участь в інноваційній програмі для молоді UPSHIFT від ЮНІСЕФ”

Ювілей, який святкувала вся наукова спільнота дошкільної освіти

29 січня факультет дошкільної спеціальної та соціальної освіти  урочисто вітав з ювілейним днем народження кандидата педагогічних наук, доцента, завідувачку кафедри дошкільної освіти, знаного науковця, прекрасного педагога та прекрасну людину – Ірину Гереївну Улюкаєву.

Продовжити читання “Ювілей, який святкувала вся наукова спільнота дошкільної освіти”

Стартова зустріч проєкту «Відкрита наука для української системи вищої освіти» (Open4UA)

24-25 січня в Міністерстві освіти і науки України відбулася стартова зустріч проєкту «Відкрита наука для української системи вищої освіти» (Open4UA). Проєкт спрямований на реформування системи вищої освіти через надання пріоритету відкритій науці та вдосконалення системи оцінювання наукової діяльності згідно принципів CoARA. Координатор проєкту Олександр Березко. Координатор проєкту від БДПУ Ігор Лиман.

Продовжити читання “Стартова зустріч проєкту «Відкрита наука для української системи вищої освіти» (Open4UA)”

Вчені єдині! Нова віха розвитку «Наукових записок БДПУ»

«Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серія: Педагогічні науки» було засновано у 2013 році. Головний редактор видання – ректор БДПУ Ігор Богданов. Вже понад 10 років збірник наукових праць публікує дослідження вітчизняних і закордонних дослідників з актуальних питань педагогіки і освіти. Зараз у нашого видання нова віха розвитку. Тепер Наукові записки БДПУ будуть видаватися Видавничим домом «Гельветика».

Продовжити читання “Вчені єдині! Нова віха розвитку «Наукових записок БДПУ»”

У БДПУ відкрилося відділення Центру українсько-європейського наукового співробітництва

Центр українсько-європейського наукового співробітництва має пріоритетом своєї діяльності допомогу вченим України в участі в міжнародних наукових конференціях і в науково-педагогічних стажуваннях, які відбуваються на території країн Європейського Союзу, вивчення досвіду діяльності закладів вищої освіти та суб’єктів публічного адміністрування у сфері освіти й науки держав Європейського Союзу щодо організації навчального процесу у вищих школах і щодо наукової діяльності.

Продовжити читання “У БДПУ відкрилося відділення Центру українсько-європейського наукового співробітництва”

Відповідальне волонтерство

Саме відповідальності волонтерів/ок та її впливу на формування доброчесності в суспільстві було присвячено першу зустріч у 2024 році Школи волонтерів/ок, заснованої кафедрою соціальної роботи та інклюзивної освіти.

Продовжити читання “Відповідальне волонтерство”

Про новації та акредитацію

25 і 26 січня ц.р. перша проректорка університету професорка Ольга Гуренко взяла участь у методичному тренінгу з розвитку професійних компетентностей організаторів акредитаційних процедур ЗВО та гарантів освітніх програм «Основні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад», організованого МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» (президент Тарас Фініков).

Продовжити читання “Про новації та акредитацію”

Срібло у Конкурсі інновацій «Наука для Цілей сталого розвитку» у межах Міжнародної премії з інноваційного дизайну майбутнього 2023 (IIDA) від UNESCO

У рамках престижного Міжнародного конкурсу інноваційного дизайну Future Designer 2023 & Science for SDGs Innovation Contest науковий співробітник Бердянського державного педагогічного університету Сергій Ковачов здобув срібну медаль, представивши серію постерів під назвою “Наноарт. Новий символізм науки”.

Продовжити читання “Срібло у Конкурсі інновацій «Наука для Цілей сталого розвитку» у межах Міжнародної премії з інноваційного дизайну майбутнього 2023 (IIDA) від UNESCO”

Ефективні підходи у спеціальній освіті: гостьова лекція професора

Доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри прикладної психології та логопедії Бердянського державного педагогічного університету Світлана Федоренко 23 січня 2024 року провела гостьову лекцію для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП «Логопедія» та ОП «Олігофренопедагогіка» Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на тему: «Особливості роботи вчителя-логопеда та олігофренопедагога з дітьми, які мають комбіноване порушення розвитку».

Продовжити читання “Ефективні підходи у спеціальній освіті: гостьова лекція професора”

Читацький клуб – найкраща психологічна терапія

25 січня на кафедрі української та зарубіжної літератури Бердянського державного педагогічного університету відбулося чергове засідання читацького клубу, на якому обговорили роман британської письменниці Кейт Аткінсон «Життя за життям». Цей твір – альтернативна історична психологічна проза, в якій авторка повторює події в житті головної героїні Урсули Тодд з метою показу альтернативних можливостей її долі.

Продовжити читання “Читацький клуб – найкраща психологічна терапія”

Зимовий ретрит ФДССО

Коли, як не у відпустку, прийняти рішення перезавантажити свою психіку, свій організм, щоб надалі мати чудову фізичну форму та гарний настрій. І найкращий засіб у такій справі – подорож до нових місць, нові враження та неформальне спілкування.

Продовжити читання “Зимовий ретрит ФДССО”

Світло для України. Представники БДПУ на синхротронному семінарі SOLARIS щодо застосування нано- та мікрорентгенівської спектроскопії

23 січня 2024 року стартував вже другий семінар ініціативи Light for Ukraine «Synchrotron workshop at SOLARIS towards Nano and micro X-ray spectroscopy applications».
Бердянський державний педагогічний університет на цій події представляла проректорка з наукової роботи Яна Сичікова.

Продовжити читання “Світло для України. Представники БДПУ на синхротронному семінарі SOLARIS щодо застосування нано- та мікрорентгенівської спектроскопії”