Засідання студентської проблемної групи «Динамічні процеси у фонетичній та лексичній системах сучасної української мови»

16 травня 2024 р. відбулося розширене засідання студентської проблемної групи кафедри української мови та славістики «Динамічні процеси у фонетичній та лексичній системах сучасної української мови». Учасники групи та здобувачі 1УМЛ гр. обговорили тези доповіді магістрантки Наталії Палянички на тему: «Кольоративи в поезії Миколи Луківа». Ця тема для першокурсників є актуальною, оскільки саме в поточному семестрі вони вивчають розділ «Лексикологія», тож ознайомлені з такими поняттями, як семантика, лексико-семантичне поле, мовні експресивні засоби, художні тропи тощо.

Продовжити читання “Засідання студентської проблемної групи «Динамічні процеси у фонетичній та лексичній системах сучасної української мови»”

Міжнародний день Фестивалю науки в БДПУ!

У рамках Днів науки в Бердянському державному педагогічному університеті пройшла презентація міжнародної діяльності за період травня 2023 року по травень 2024. Зустріч відбулася дистанційно о 14.00 16 травня 2024 року. Модерував захід координатор міжнародної діяльності БДПУ Ігор Лиман. Усіх присутніх привітала із міжнародним днем фестивалю та професійним святом проректорка Ольга Гуренко.

Продовжити читання “Міжнародний день Фестивалю науки в БДПУ!”

Інтерактивна гра «Осягай науку граючись»

Впродовж Тиждень науки БДПУ кожна кафедра намагається зацікавити і залучити до різноманітних заходів як можна більше здобувачів. І якщо старшокурсники виступають з науковими доповідями, презентують наукові проекти, то першокурсники тільки знайомляться з цим неосяжним світом, який називається «наука», на прикладах бачать важливість наукового пошуку. Поки їх активність мінімальна, але дуже важлива з точки зору залученості до загального наукового свята. Тому однією з форм участі вже другий рік поспіль виступає інтерактивна гра. Цього року вона так і називалася: «Осягай науку граючись».

Продовжити читання “Інтерактивна гра «Осягай науку граючись»”

Наукова секція викладачів кафедри психології: здобутки та перспективи

Одним із завдань фундаментальної науки нашої держави є виховання молодого покоління, здатного успішно будувати майбутнє. Розвиток життєвої компетентності особистості виступає умовою її успішної життєдіяльності, конструктивного перетворення та гармонійного розвитку суспільства. Тому актуальнoю прoблемoю сучаснoї психологічної теoрiї та практики є фoрмування життєвої кoмпетентності особистості протягом її життя.

Продовжити читання “Наукова секція викладачів кафедри психології: здобутки та перспективи”

Майстер-клас до свята вишиванки

15 травня на базі дошкільного закладу № 368 м. Дніпро в межах підписаного меморандуму між КЗ «Освітня траєкторія»  та Бердянським державним педагогічним університетом відбувся майстер-клас для вихователів «Використання нетрадиційних технік аплікацій в роботі з дітьми дошкільного віку».

Продовжити читання “Майстер-клас до свята вишиванки”