Соціально-педагогічний марафон «Я науковець» довжиною у цілий навчальний рік

У межах Днів науки в БДПУ, 15 травня цього року відбулося підсумкове засідання студентського наукового гуртка спеціальності 231 Соціальна робота  «Соціалізація дітей та молоді в умовах сучасного соціокультурного простору» (науковий керівник: доцентка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Наталя Захарова), де здобувачі рефлексували щодо результатів річного соціально-педагогічного марафону «Я майбутній науковець», провідною тематикою якого протягом цього навчального року була: «Зелена соціальна робота в ракурсі соціалізації особистості».

Продовжити читання “Соціально-педагогічний марафон «Я науковець» довжиною у цілий навчальний рік”

Науковий тиждень кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства

Фестиваль науки в БДПУ, що відбувався протягом тижня, починаючи з 13 травня, приніс багато чудових онлайн і офлайн подій. Для кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства тиждень теж виявися насиченим і дуже цікавим. Так, 14 травня відбулося засідання двох наукових секцій. Спочатку про свої дослідження розповіли викладачі кафедри. Виявилося, що більшість сьогодні  займається вивченням питань, так чи інакше повʼязаних з військовими подіями на теренах України. Викладачі поділилися своїми напрацюваннями, презентували доповіді й обговорили перспективи.

Продовжити читання “Науковий тиждень кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства”

Симпозіум здобувачів вищої освіти хореографічних спеціальностей «Неформальна освіта – шлях до якісної професійної діяльності»

Неформальна освіта відіграє важливу роль у професійному становленні майбутніх фахівців. Це процес здобуття освіти, що не регламентований місцем, терміном і формою навчання та не передбачає отримання документів про освіту державного зразка.

Продовжити читання “Симпозіум здобувачів вищої освіти хореографічних спеціальностей «Неформальна освіта – шлях до якісної професійної діяльності»”

Вишиванкові дослідження, навіяні святом

16 травня Бердянський державний педагогічний університет традиційно святкував День вишиванки, день, що проносить нас крізь покоління,  обʼєднує багатокультурну  державу одним елементом одягу. Фольклористи задаються питанням, наскільки коректно відокремлювати цю малу частину від складного образу наших предків. Та саме вишита сорочка своїм особливим орнаментом ідентифікує нас як мешканців різних регіонів, нащадків особливих культурних багатств.

Продовжити читання “Вишиванкові дослідження, навіяні святом”

Засідання студентської наукової секції «Актуальні проблеми біології, здоров’я людини, фізичної реабілітації та екології»

14.05.2024 викладачі та здобувачі кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Бердянського державного педагогічного університету зібралися на засіданні студентської наукової секції «Актуальні проблеми біології, здоров’я людини, фізичної реабілітації та екології». Такі зустрічі є справжнім святом науки, адже здобувачі освіти мають змогу представити результати своїх досліджень, поділитися думками та обмінятися досвідом.

Продовжити читання “Засідання студентської наукової секції «Актуальні проблеми біології, здоров’я людини, фізичної реабілітації та екології»”

Гостьова лекція з орнітології для майбутніх викладачів біології

14.05.2024 здобувачі Бердянського державного педагогічного університету спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) бакалаврського та магістерського рівнів мали змогу долучитися до гостьової лекції, яка буда проведена орнітологом, вчителем біології Хмельницької гімназії № 1 м. Хмельницького Сергієм Валентиновичем Ільїнським. Лекція була присвячена особливостям орнітофауни України на прикладі Хмельниччини.

Продовжити читання “Гостьова лекція з орнітології для майбутніх викладачів біології”

Гостьова лекція з  мікробіології для здобувачів спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)

07.05.2024 здобувачі Бердянського державного педагогічного університету спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) бакалаврського та магістерського рівнів мали змогу долучитися до гостьової лекції, яка була проведена професоркою, докторкою кафедри наук про життя факультету науки і технології університету Коїмбрі (Португалія) Людмилою Симочко.

Продовжити читання “Гостьова лекція з  мікробіології для здобувачів спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)”

Гостьова лекція з методики викладання біології для здобувачів спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)

13.05.2024 студенти Бердянського державного педагогічного університету спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) бакалаврського та магістерського рівнів мали змогу долучитися до гостьової лекції, яку провела докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри природничих наук з методиками навчання Рівненського державного гуманітарного університету Наталія Богданівна Грицай.

Продовжити читання “Гостьова лекція з методики викладання біології для здобувачів спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)”

«Про вигорання під час війни»: дослідження БДПУ на міжнародному вебінарі  від «Горизонт 2020»

Проректор з наукової роботи Бердянського державного педагогічного університету Яна Сичікова виступила з гострою лекцією «Вигорання українських викладачів під час війни: гендерний аспект» на дводенному вебінарі «Гендерний вимір у дослідженнях та інноваціях». Цей захід був частиною проєкту APPROACH «Advanced Photonic PROcesses for novel solar energy hArvesting TECHnologies», який фінансується дослідницькою програмою Європейської Комісії Horizon 2020 № 101120397 (https://euproject-approach.eu/).

Продовжити читання “«Про вигорання під час війни»: дослідження БДПУ на міжнародному вебінарі  від «Горизонт 2020»”