Воркшоп для педагогів Приморського району

Учора, 10 квітня 2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Приморської районної ради  для педагогічних працівників району відбувся воркшоп на тему «Інклюзивний освітній простір: психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу загальної середньої освіти». Методичний захід проведено  викладачами кафедри прикладної психології та логопедії Бердянського державного педагогічного університету для педагогів закладів загальної середньої освіти Приморського району. Мета зустрічі – підвищення рівня інклюзивної компетентності учасників заходу.

З вітальним словом до присутніх звернулась начальник відділу освіти Приморської райдержадміністрації Ганна Володимирівна Карнаух.

Перед учасниками воркшопу виступили доцент кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ, кандидат психологічних наук  О. В. Старинська,  старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ, кандидат психологічних наук          Т. С. Сущинська, асистент кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ Н. В. Кеда. Педагоги району розширили та поглибили фахову компетентність з таких питань: психолого-педагогічний супровід і надання педагогічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами; особливості роботи з гіперактивними дітьми; складання індивідуальної програми розвитку.

Значних успіхів у питанні щодо впровадження інклюзивної освіти можна досягнути лише за активної участі в цьому процесі сім’ї. Кожна родина, в якій виховуються діти з порушеннями розвитку, стикається з екстраординарними проблемами і відчуває хронічний стрес. Тому з метою психологічної підтримки матерів дітей з особливими потребами, зняття депресивності, емоційного виснаження доцентом кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ, кандидатом психологічних наук О. В. Сербовою було проведено тренінг «Психологічна підтримка особистості в ході її наснаження (мобілізація ресурсів)».

Вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини заходу, наукове педагогічне та психологічне підґрунтя виступів сприяли досягненню мети воркшопу. Під час виступів та жвавих обговорень учасниками заходу було зроблено головний висновок: інклюзивна освіта – перший крок до визнання ціннісної значущості та поваги до особистості кожної дитини, прийняття її індивідуальності й неповторності, забезпечення її подальшого повноцінного та гідного життя в суспільстві. Якість освітнього процесу  значною мірою визначається тим, наскільки враховуються і реалізуються потенційні можливості навчан­ня та розвитку кожної дитини, її індивідуальні особливості. Якими б не були фізичні, інтелектуальні чи сенсорні порушення,  в дитини завжди є і резерви для компенсації та розвитку, використання яких може суттєво поліпшити якість її життя. Всі люди народжуються рівними і водночас різними, і кожна людина є особливою. Рівність полягає не в тому, щоб до всіх ставитися однаково, а в тому, щоб до кожного ставитися особли­во.

Учасники методичного заходу висловили слова подяки викладачам кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ.

За маеріалами кафедри прикладної психології та логопедії

Із сподіванням

Учора, 10 квітня, доценти кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін Вікторія  Григор’єва та Анетта Омельченко здійснили робочу поїздку до навчального закладу «Маріупольський коледж мистецтв» із профорієнтаційною метою. Давня багаторічна дружба з цим освітнім закладом вже в котрий раз підтверджує міцність стосунків. Будемо сподіватися, що в новому навчальному році випускники цього коледжу поповнять ряди наших студентів-музикантів.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)

 Цікава зустріч із фахівцем

Учора, 10 квітня, в стінах головного корпусу БДПУ пройшла зустріч студентів-правнків 3 курсу гуманітарно-економічного факультету із фахівцем Бердянського міськрайонного відділу філії державної установи “Центр пробації” в Запорізькій області Володимиром Карпенком. Слід зауважити, що актив факультету вирішив запровадити альтернативну форму практичного заняття майбутніх юристів у вигляді зустрічі із фахівцями з певної галузі права під назвою “Я ЮРИСТ-ПРАКТИК”, а студенти мають змогу отримати відповіді на ті запитання, які не прописані в жодному посібнику.

Цього разу ми тількі спробували такий формат й однозначно маємо на меті його продовжувати. Володимир Анатолийович має вищу історичну освіту зі спеціалізацією «правознавство», яку отримав у Запорізькому національному університеті, досвід практичної роботи складає більше 20 років, працював як фахівець у  місцях позбавлення волі, так і в “Службі пробації в Україні”.

У ході заняття були розглянуті такі питання:

– підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;

– виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;

– направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;

– проведення соціально-виховної роботи із засудженими;

– здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення.

Також студенти прослухали доповідь стосовно функцій, обов’язків й структури “Служби пробації”. Методом питання-відповідь правники університету зрозуміли всі переваги й недоліки пробації для особи, яка вчинила правопорушення, для суспільста й для держави в цілому.
Висловлюємо особливу подяку Володимиру Карпенку та старшому викладачу кафедри правознавства Ірині Петягіній за організацію й проведення зустрічі.

Аліна Шостак,
лаборант кафедри правознавства
Світлини автора