Четвертий день «Еconomy week»

Сьогодні, 18 квітня, на гуманітарно-економічному факультеті (https://bdpu.org.ua/en/faculties/gef/) в рамках четвертого дня тижня економіки студенти 1-3 курсів спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Економіка» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (https://bdpu.org.ua/en/faculties/gef/structure-gef/kaf-fin/) брали участь в інтелектуально-розважальній грі «Світила економіки».

Ведучі заходу ˗ студенти факультету Анастасія Дворецька   та Ярослав Горбаль  ознайомили гравців із правилами гри та представили студентам поважне журі: д. е. н, професора Павла Захарченка, д. техн. н., доцента Тетяну Каткову, к. е. н., ст. викладача Світлану Жваненко.

За перемогу змагалися дві команди «Упс» та «Дебет з кредитом», кожна з котрих мала своїх прихильників та вболівальників. Шість цікавих конкурсів було запропоновано учасникам: «Бліц», «Розшифруй ребус», «Відгадай викладача»,  «Крокодил», «Склади літери в економічний термін», «Викладачі проти студентів», де студенти показали себе допитливими, різнобічними, кмітливими, ерудованими та веселими. У ході завзятої боротьби перемогу здобула команда студентів «Дебет з кредитом». Але подарунки отримали обидві команди – сертифікати на 25 додаткових балів на навчальну дисципліну, що читається на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів.

Ентузіазм та запал, з яким проходила гра, вражав, адже кожна з команд, гості, журі отримали задоволення та позитивний настрій.

Щира подяка студентам Анастасії  Дворецькій  та Ярославу Горбалю   за організацію та проведення інтелектуально-розважальній гри «Світила економіки».

Бажаємо всім успіху, адже завтра – вирішальний день! Всіх очікують цікаві події, презентації, подарунки…

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами факультету)

Перша спроба стала вдалою 

Несподіваною мистецькою подією стало відкриття 16 квітня ц. р. в Бердянському художньому музеї ім. І. І. Бродського виставки робіт студентів  спеціальності Початкова освіта. Образотворче мистецтво факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/). «Природи та мистецтва гармонійний світ». Це – перша спроба молодих дарувань познайомити місцевих жителів і гостей нашого міста із власними творчими досягненнями.

На виставку завітали гості: проректор з науково-педагогічної роботи, доцент  Вікторія Ліпич, викладачі та студенти факультету ППОМ.

Присутніх привітала провідний викладач зі спеціальності «Образотворче мистецтво», доцент кафедри початкової освіти https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-poch-osvity/  Олена  Малицька https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-poch-osvity/composition-kaf-poch-osvity/malicka/, яка розкрила особливості фрактальної графіки як напрямку в сучасному образотворчому мистецтві.

Контекст культурної події передбачав перфоманс (подарунок від студентів спеціальності Хореографія), виступи декана факультету, професора Людмили Коваль https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-poch-osvity/composition-kaf-poch-osvity/koval/, проректора з науково-педагогічної роботи Вікторії Ліпич і майбутніх фахівців у галузі початкової освіти й образотворчого мистецтва.

Після урочистої частини присутні мали можливість ознайомитись із виставковим матеріалом. Гості відчули гармонійне поєднання природи і мистецтва, творчості і майстерності. Тож побажаємо молодим і талановитим студентам натхнення, креативності, упевненості й успіхів у навчанні. Із нетерпінням чекаємо нових творчих зустрічей у виставкових залах!

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами кафедри)

Зустріч читацького клубу

18 квітня на кафедрі української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства ФФСК БДПУ відбулося засідання читацького клубу. Участь в заході взяли завідувач кафедри, професор, доктор філологічних наук Ольга Харлан, професор, доктор філологічних наук Ніна Анісімова, професор, доктор філологічних наук Олена Колінько, професор, доктор філологічних наук Софія Філоненко доцент, кандидат філологічних наук Ганна Олександрова, асистент кафедри соціальних комунікацій Дар’я Федосова та студенти 1 курсу ГМЛА (германська мови та літератури (переклад включно), перша – англійська).

На цьому заході обговорювалися романи Вікторії Амеліної «Дім для Дома» та Павла Вольвача «Кляса». Викладачі та студенти порівнювали творчість цих авторів з комуністичною літературою і розглядали вплив художнього матеріалу на українських та зарубіжних читачів.

Учасників пригощали цукерками та печивом, що доповнювало атмосферу. Читачі активно ділилися своїми враженнями про романи авторів та захоплено вели дискусію.

Нагадаємо, 23 квітня о 13.00 в актовій залі 1 корпусу БДПУ відбудеться зустріч з письменниками Вікторією Амеліною та Павлом Вольвачем. Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства ФФСК БДПУ щиро запрошує усіх бажаючих!

Сергій Сінча,
студент-журналіст 3ж групи
Світлини автора

Початок роботи бізнес-інкубатора БДПУ

Учора, 17 квітня, розпочав активну діяльність бізнес-інкубатор, створений на базі Бердянського державного педагогічного університету. Відбувся перший тренінг із розвитку підприємницьких навичок на тему «Психологічні основи підприємницької діяльності». На початку учасники тренінгу – студенти та викладачі університету – мали змогу познайомитися, визначити мету та очікуваний результат участі в тренінгу.

У перший день роботи бізнес-інкубатора тренінг провела кандидат психологічних наук, доцент Ольга Фролова, яка дала змогу учасникам зрозуміти та розібратися, чи є у них схильність до підприємницької діяльності. Під час тренінгу студенти активно працювали в групах, виконуючи творчі завдання. Кожний з присутніх відповідально та креативно поставився до практичних вправ.

Наприкінці тренінга учасники мали змогу висловити своє враження щодо результативності проведеного часу. Всі учасники заходу висловили подяку організаторам і з нетерпінням чекають отримання нової цікавої та пізнавальної інформації, яку вони готові отримувати під час подальших тренінгів.

Вікторія Кириченко
студентка гуманітарно-економічного факультету
Світлини Тетяни Несторенко та
Ольги Фролової

Наукові змагання студентів-германістів

Квітнева пора завжди сповнена науковими подіями, які візуалізують результати щоденної наполегливої праці студентів і викладачів. Участь у наукових змаганнях найвищого рівня – річ нелегка, але почесна.

Минулий тиждень видався плідним для наших студентів-третьокурсників спеціальності 014 Середня освіта 014.02 Мова і література (англійська) – Кривої Христини і Татаріна Володимира. Вони гідно представили факультет філології та соціальних комунікацій під час ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Освітні, педагогічні науки» і Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Англійська мова та література», що, до слова, відбулися у сповнених віковими освітніми традиціями Дрогобичі та Острозі.

Христина Крива презентувала наукову роботу за темою «Педагогічний бар’єр в організації освітнього процесу на заняттях з англійської мови в школі» (науковий керівник – доктор пед.н., професор Глазкова І.Я.), яка викликала схвальну оцінку членів журі та, в результаті змагань серед 16 студентських робіт з усієї України, отримала І місце й була нагороджена дипломом І ступеня.

Молоді науковці поділилися своїми враженнями від змагань.

Крива Христина:

«11-12 квітня 2019 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбулося підсумкове пленарне засідання ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Освітні, педагогічні науки». Географія учасників конкурсу репрезентувала всю Україну: Полтава, Дрогобич, Глухів, Львів, Харків, Донецьк, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Івано-Франківськ, Херсон, Умань, Переяслав-Хмельницький і, звісно, Бердянськ.

Зазначу, що доповіді та роботи усіх конкурсантів були сильними, а тому вдвічі приємно, що нам вдалося вибороти диплом І ступеня. Членами Галузевої конкурсної комісії було визнано найкращою роботу «Педагогічний бар’єр в організації освітнього процесу на заняттях з англійської мови в школі», науковим керівником якої є професор Ірина Яківна Глазкова, якій я вдячна за допомогу і настанови.

Перебування у тисячолітньому Дрогобичі під час наукового відрядження стало незабутнім. Я була захоплена атмосферою старовинного міста, його складною і, водночас, цікавою історією, католицькими, православними і єврейськими храмами, затишними вуличками і кавою з сіллю. Особливе враження на мене справила садиба у селі Нагуєвичі, де почався нелегкий життєвий і творчий шлях видатного письменника Івана Франка. Чисте гірське повітря, цікава екскурсія та чудова компанія – приємні спогади, що залишаться надовго у моїй пам’яті».

Володимир Татарін:

«З 8 по 10 квітня у стінах Національного університету «Острозька академія» відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Англійська мова та література». Свою майстерність випробовували 59 студентів-філологів із 45-ти закладів вищої освіти.

Зміст завдань олімпіади передбачав перевірку навичок Reading and Use of English, Writing, Listening, Theoretical English Language and Literature, Speaking. Тестування проходило упродовж трьох днів. На мою думку, це, навіть, мало для олімпіади, адже завдання організаторів – не просто визначити найкращих, але й здружити колег-учасників олімпіади з усієї країни. За цей час я познайомився з багатьма студентами. Ми не тільки обговорювали актуальні питання англійської мови та літератури, але й дискутували на найрізноманітніші теми, які тільки можуть зацікавити студента.

Дякуючи усім викладачам факультету, особливо моєму науковому керівнику Ірині Вікторівні Шиманович, я зміг пройти всі етапи Олімпіади і гідно представити alma mater.

Організатори олімпіади познайомили нас з університетом, життям острозьких студентів і атмосферою навчання. Оскільки університет має довгу історію, ми не могли не залишитись без вичерпної екскурсії по його парку, храму та підземеллі. Студентка історичного факультету Тетяна розповіла нам про заснування будівлі вишу, її долю, а також про легенди «міста під містом», студентські міфи про ніч під університетом заради заліку і про те, як самі студенти брали участь у розкопках та реставрації підвалів і, навіть, пошуку знахідок!

По завершенні олімпіади всі учасники отримали сертифікати. Хоч і не вдалося вибороти призового місця, але я все ж таки радий, що мені випала нагода представити Бердянський державний педагогічний університет і перевірити свої знання.

І на останок, за англійською традицією, – про погоду. Місто Острог зустріло нас сонечком. Хоч і хмарилось-туманилось, та ніякого дощу не трапилось. Усі роз’їхались у гарному настрої!»

Вітаємо наших переможців, Христину та Володимира, та їхніх мудрих керівників – Ірину Яківну Глазкову і Шиманович Ірину Вікторівну!

Богдана Салюк

Отримавши колосальний досвід…

Цього тижня відбувся звіт про проходження педагогічної практики студентів 4іс групи гуманітарно-економічного факультету під керівництвом професора Костянтина Баханова. Педагогічна практика… Мабуть кожний студент педагогічного вишу мріє і з тривогою очікує на той час, коли нарешті опиниться в ролі вчителя. Безсумнівно, для кожного студента практика є випробуванням не тільки теоретичного пласту знань, засвоєного за роки навчання в університеті, але й педагогічних вмінь та навичок, які використовуються майбутнім педагогом при контакті з дітьми.

Яким має бути сучасний вчитель? На дану тему в суспільстві ведеться дуже багато дискусій. А ось нам, студентам 4 курсу гуманітарно-економічного факультету, прийшлося шукати відповідь на дане запитання самим під час педагогічної практики, яка тривала 6 тижнів – з 4 лютого по 15 березня. Умовно наша група розділилась на 2 табори. Перша частина групи проходила практику у Бердянській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №16 з поглибленим вивченням іноземних мов та в школі № 11 м. Бердянська. Друга частина нашої групи проходила педагогічну практику за межами Бердянська. За час проходження практики студенти побували і в ролі вчителя історії, і в ролі вчителя правознавства, і в ролі класного керівника, та в деяких випадках в ролі психолога. Деякі з нас проводили уроки виключно в одному класі, наприклад в 9-му або 6-му. Деяким пощастило викладати не тільки в одному класі, а одразу в 2, 3, чи навіть більше. Все це залежало від навантаження вчителя. Але все одно всі ми отримали колосальний досвід в спілкуванні та роботі з учнями. Кожен із нас зробив висновки щодо правильності вибору своєї майбутньої професії, адже після практики розумієш, що вчитель може зробити для дитини колосальні речі, навіть просто давши гарну пораду та відчуття підтримки.

Студенти 4 курсу гуманітарно-економічного факультету