Коли життя – в танці…

Напередодні Міжнародного дня танцю у Бердянському державному педагогічному університеті https://bdpu.org.ua відбувся конкурс хореографічної майстерності «Життя в танці» серед студентів спеціальності «Хореографія», який традиційно проводить кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін https://bdpu.org.ua/faculties/ fppom/structure-fppom/kaf-muz/  факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв https://bdpu.org.ua/faculties/fppom/.

У конкурсі брали участь студенти-хореографи усіх курсів і змагалися у трьох номінаціях: соло, дуетний танець, масова хореографічна форма. Майбутні вчителі хореографії показали високий рівень хореографічної майстерності, балетмейстерські здібності, власний танцювальний почерк і креативний підхід. Слід зазначити, що студенти самостійно створювали хореографічні номери, обираючи актуальні для молоді теми.

Оцінювали конкурсантів керівники хореографічних колективів міста, випускники БДПУ: Лілія Кузнєцова, Олена Ковтун, Анастасія Чернобров, Кристина Дубінець.

Вітаємо всіх переможців конкурсу «Життя в танці»! Нехай богиня Терпсихора завжди підтримує їх на хореографічній ниві!

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами
кафедри теорії та методики
навчання мистецьких дисциплін)

Великодній ярмарок в БДПУ

Як і кожного року, в передпасхальні дні студенти всіх шести факультетів влаштовують традиційні благодійні Великодні ярмарки.

Ось і сьогодні в першій половині дня в фойє головного корпусу найрізноманітніші страви та вироби пасхальної тематики пропонували студентам, викладачам, працівникам університету факультетські умільці.

Виручені від ярмарку кошти підуть виключно на благодійні цілі, в тому числі, й для формування Великодніх фронтових кошиків для воїнів на передовій, які університетські «нашоатлантівці» найближчим часом відвезуть хлопцям на фронт.

«Університетське Слово»

Світлини Ярослави Сокол
(Студклуб)

У День книги та авторського права

Книжкові виставки, які постійно презентує університетська  бібліотека, виконують функції інформаційного супроводу до поточних лекцій, традиційно займають своє місце у координації роботи з кафедрами вишу.

У всесвітній День книги та авторського права – 23 квітня, фонд рідкісної і цінної книги (ФРЦК) відвідали доцент кафедри правознавства Катерина Дудорова разом із студентами 2 курсу гуманітарно-економічного факультету.

Викладач розкрила аспекти авторського права, відповідальна за ФРЦК, бібліотекар I категорії В. Ф Кіосєва  презентувала книжкову виставку «Гортаючи окремі сторінки» та огляд наданих джерел.

Були висвітлені питання договірних взаємовідносин авторів і творців книги минувшини (видавців, видавництв, друкарень і навіть часописів), дотримання ними авторських прав й обопільних зобов’язань. Інформацію супроводжувала наочна демонстрація примірників рідкісних книг, видань з окремих книжкових серій та видавничих марок кінця ХІХ – поч. ХХ століття.

Студенти-правники гуманітарно-економічного факультету висловлюють щіру вдячність за надану інформацію й організацію заходу Дудоровій К. Б. й бібліотеці БДПУ.

«Університетське Слово»
(за матеріалами  бібліотеки БДПУ)
Світлини студентів-правників)

 

The Interactive Gallery of the Ancient Mythology

У Рамках Тижня іноземних мов к. пед. н., доцент Оксана Халабузар організувала та провела інтерактивний захід «The Interactive Gallery of the Ancient Mythology», орієнтований на студентів 1 та 3 курсу ФФСК. Яскраві образи, міфічні створіння, відважні герої епосів та поставали крізь мереживо сивої давнини завдяки сучасним інтерактивним технологіям та позитивному настрою креативних учасників.
З допомогою мультимедійного забезпечення, розробленим пізнавальним завданням, завантаженим QrCodes та освітнім онлайн-платформам, студенти занурилися у неповторну та казкову атмосферу єгипетської, грецької, британської, японської та слов’янської міфологій, покращуючи власні навички комунікації англійською мовою.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами О. А. Халабузар)

Foreign Languages Week Opening!

Учора, 23 квітня, на факультеті філології та соціальних комунікацій стартував Тиждень іноземних мов. Розпочався він із заняття-віртуальної подорожі «The Best Cities of England» під керівництвом к. пед. .н., викладача Олени Кондратьєвої. Завдяки відео, презентаціям та креативним завданням студенти 1 курсу  факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти мали нагоду помилуватись мальовничими краєвидами Англії, відвідати  Cambridge та Oxford, ознайомитись із легендами Stonehenge,  що сприяло формуванню  лінгвокраїнознавчої компетенції та комунікативних навичок.

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри іноземних мов
і методики викладання)
Світлини з архіву кафедри

 

 

Зустріч студентів БДПУ з сучасними письменниками

Учора, 23 квітня, в актовій залі головного корпусу БДПУ відбулася зустріч з сучасними українськими письменниками Вікторією Амеліною та Павлом Вольвачем. Захід проводили ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». В Запорізькій області було обрано два міста –  Бердянськ та Мелітополь. Активну підтримку проведення такого заходу в БДПУ надавала кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства ФФСК.

Письменники радо відповіли на запитання всіх охочих. Зокрема, вони ділилися враженнями від міста, розповідали про шлях становлення та осмислення себе, як письменника. Під час зустрічі з’ясувалося, що Павло Вольвач родом із Запоріжжя, тому він поділився зі студентами власними відчуттями та трансформаціями, які відбувалися з ним особисто. Вікторія Амеліна розповіла про те, як вона подорожує різними країнами та який досвід це їй надає. Письменники також розказали про свої романи та трішки поділилися своїми творчими задумами.

Наприкінці зустрічі письменники робили селфі з усіма охочими.

Анастасія Чередніченко,
студентка 1ж групи ФФСК
Світлини автора та Софії Філоненко (із ФБ)

Жодного дня – без знань і цікавих знайомств!  

20-21 квітня ц. р. студентка 3 курсу спеціальності «соціальна робота» Наталя Рибнікова пройшла конкурсний відбір і стала учасницею першої англомовної Україно-Датської конференції з прав людини, організованої за підтримки Ліберальної демократичної ліги України*, Датської ліберальної молодіжної організації**, Датської соціал-ліберальної політичної молодіжної організації*** (Київ, Україна).

До участі було відібрано по одному представнику з кожної області України задля збереження різноманіття в думках та поглядах. Спікерами конференції виступили Дарія Гірна, Ольга Жмурина, Дана Павличко, Світлана Заліщук, Олена Сотнік, Богдан Бондаренко, Ірина Троян, Олена Шевченко, Артем Шуров, Дозефіна Даєр, Валерия Белоног, Андрей Колобов, Даня Столбунов.

У межах конференції проходили різноманітні воркшопи та панельні дискусії з відомими українськими та іноземними експертами. Темами конференції були демократія, свобода слова, вибори, вплив соціальних мереж на суспільство, молодіжний активізм, права людини та, права меншин тощо.

Протягом двох днів молоді українці з різних регіонів і гості з Данії мали можливість обговорити найгостріші проблеми сучасної України, послухати експертів-практиків, сучасні виклики для України у сфері свободи слова; як молодь через соціальні мережі може ефективно донести свою думку до влади та громади загалом; участь молоді у виборчих процесах; як долати стереотипи та створювати насправді інклюзивне суспільство з комфортним та безпечним простором для кожної людини.

Не менш важливі питання розглядалися під час панельної дискусії “Молодь, зміни та антикорупція”, одним з учасників якої став лідер National Youth Council of Ukraine – NYC Ukraine Andriy Kolobov. Він розповів про роль, досвід та найближчі кроки Національної молодіжної ради України, зокрема, й у підвищенні рівня участі молоді в процесах прийняття рішень на різних рівнях та виклики, з якими можуть стикатися молоді люди на цьому шляху. а також обмінятися досвідом залучення молоді до політики та активізму!

Важливо зазначити, що конференція пройшла на високому організаційно-практичному рівні, були запрошені професіонали у сфері побудови демократичних відносин як України, так і Данії. Було дійсно цікаво та по-справжньому професійно і дружньо!

Організаторами Україно-Датської конференції з прав людини виступили:

* Liberal Democratic League of Ukraine (ЛДЛУ) – неурядова неприбуткова організація, що об’єднує українців нової генерації для розбудови ліберальної демократії.

** DK Venstres Ungdom – VU – датська ліберальна молодіжна організація, метою якої є підтримка демократії, партисипації молоді, а також її адвокації у межах як політичної системи Данії, так і внутрішньопартійної структури. Venstres Ungdom діє як платформа, що дає змогу голосам молодих лібералів бути почутими під час публічних дискусій, з головною метою – підвищити рівень значення молоді у суспільстві.

*** DK Radikal Ungdom – датська соціал-ліберальна політична молодіжна організація, головними цілями якої є захист навколишнього природного середовища, покращення системи освіти, гармонізація гуманітарної та міграційної політики, а також посилення відносин з Європейським Союзом. Radikal Ungdom діє, аби підтримувати ідеї різноманіття та демократії як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Наталя Рибнікова,
студентка 3-го курсу
спеціальності «соціальна робота» ФДССО
Світлини з архіву автора

 

Антон Сердюченко: «До нас і Рада Європи прислухається!»  

В квітні ц. р. Антон Сердюченко, студент-магістрант спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти брав участь як учасник у першій частині міжнародного навчального курсу «The Wonderful Wizards of Youth Work», створеного НГО «Youth for Exchange and Understanding» (Брюсель, Бельгія).

Антон Сердюченко пройшов конкурсний відбір ще у грудні і став одним з 25 учасників цікавого європейського проекту, основною метою якого є поліпшення якості роботи з молоддю та неформальної освіти, що надається YEU, шляхом переосмислення принципів, практики та розбудови компетенції молодіжних працівників.

Учасники навчального курсу, разом із студентом-магістрантом спеціальності «соціальна робота» Антоном Сердюченком, протягом 2019 року будуть переосмислювати якість молодіжної роботи та неформальної освіти для YEU та членів-партнерів цієї організації, визначати сильні й слабкі сторони, вплив і потенціал молодіжної роботи і неформальної освіти в Європі. У рамках діяльності проектом передбачено створення спільної бази найкращих практик та моделей, визначення набору ключових компетенцій, необхідних для ефективної роботи з молоддю, а також поширення якісних принципів і методів роботи з молоддю, шляхом підвищення обізнаності різних країн щодо рекомендацій Ради Європи по роботі з молоддю та їх реалізації на місцевому, регіональному та національному рівнях.

У рамках цієї поїздки команда у складі зі студентом-магістрантом спеціальності «соціальна робота» Антоном Сердюченко розробила критерії якості роботи з молоддю і передала напрацювання команді експертів, яка складається з тренерів YEU та представників Ради Європи.

Під час наступної зустрічі учасники проекту планують вивчати моделі роботи з молоддю та в якості follow-up впроваджуватимуть отриманий досвід на локальному рівні, використовуючи свої напрацювання.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Антона Сердюченка)

 

«Серце до серця» – «Серденько живи!»

17 квітня ц.р. студенти спеціальності «соціальна педагогіка» і соціальна робота» й за сумісництвом активні члени Волонтерського загону «Палітра добра» (керівник – к.п.н., доц. Тургенєва А. О.) брали активну участь у ХIV Всеукраїнській акції благодійного фонду «Серце до серця» під гаслом «Серденько живи!». Головною метою цього року був збір коштів для закупівлі кардіологічного обладнання для дитячих лікарень у всіх областях України.

Цього року волонтерам загону «Палітра добра» (при кафедрі соціальної роботи та інклюзивної освіти) вдалось зібрати 817 грн 55 коп. Усі кошти були передані координатором акції в Бердянську Оксаною Зайцевою – співробітником Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до Всеукраїнського фонду.

Нагадаємо, що кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти і здобувачі вищої освіти зі спеціальності «соціальна педагогіка» і «соціальна робота» є постійними учасниками акції, яка вже відбувається чотирнадцятий рік поспіль i за цей час уже встигла набути загальнонаціональної підтримки.

За роки проведення щорічних акцій «Серце до серця» за підтримки громадських організацій, органів студентського та учнівського самоврядувань, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації, бізнес-структур було зібрано 35 798 830,65 грн., за які придбано медичне обладнання та передано в безкоштовне користування в територіальні медичні об’єднання кожної області України.

Надзвичайно важливою є підтримка й допомога у проведенні цього суспільно-важливого благодійного проекту, який збирає всіх добрих і щирих людей, які хочуть допомогти дітям. А допомога – це більше, ніж слова….

Дякуємо організаторам акції за можливість зробити добру справу і хоч трохи допомогти бути в одному ритмі!

Альона Харченко,
студентка 3-го курсу
спеціальності «соціальна робота»
факультету дошкільної,
спеціальної та соціальної освіти
Світлини з архіву автора
 

 

 

 

Визначено переможців конкурсу відеороликів «Я люблю БДПУ»

Журі, до складу якого увійшли представники адміністрації університету, головний редактор «Університетського Слова» Степан Герилів та в. о. директора «ТБ-Бердянськ» Ірина Білаш, оцінило ролики за такими критеріями: оригінальність ідей відеороликів, ступінь досягнення поставлених цілей та завдань конкурсу, ясність викладення матеріалу, якість операторської роботи та монтажу, естетичність роботи та загальне емоційне враження.

Було прийнято рішення нагородити

заохочувальними призами у розмірі 500 грн – команди гуманітарно-економічного факультету («Чому я люблю БДПУ»), факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв («Я люблю БДПУ») та факультету філології та соціальних комунікацій (група 1ж, «Один день із життя студентів-журналістів»);

призом глядацьких симпатій у розмірі 700 грн – команду факультету філології та соціальних комунікацій (група 1УМЛ, 2УМЛ, «За що я люблю БДПУ»);

призом за ІІІ місце у розмірі 1000 грн – команду факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти («БДПУ – щаслива частина мого життя») та команду «Юн-прес» (Центр дитячої та юнацької творчості, «Журналісти і не тільки»);

призом за ІІ місце у розмірі 1500 грн – команду факультету філології та соціальних комунікацій (група 3ж, «Студентський ревізор: БДПУ»);

призом за І місце у розмірі 2000 грн – команду факультету філології та соціальних комунікацій (група м1УМЛ, «Філологи люблять БДПУ»).

Урочисте нагородження відбудеться під час святкування Всеукраїнського фестивалю науки у БДПУ.

Оргкомітет щиро дякує ректорату університету за матеріальне заохочення учасників конкурсу, а студентам бажає натхнення, творчої наснаги на нові креативні втілення своїх ідей!

«Університетське Слово»
(за інформацією оргкомітету)