«Благослови, мати, весну зустрічати…»

Учора, 19 квітня, в 4 корпусі БДПУ студенти першого, другого та третього курсів спеціальності «Журналістика» та їх наставник кандидат філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій Людмила Кондакова влаштували свято весни – «Благослови, мати, весну зустрічати…».

Захід розпочався зі слів двох ведучих, які розповідали про важливість весни для людей і всього живого. Вони довідково розказали аудиторії про ті свята, котрі відбуваються у цю пору року та які обряди й звичаї українського народу пов’язані з ними. Окрім цього, представили свої таланти Юлія Решетнік (вихованка студії «Юн-прес»), яка зіграла й заспівала дві тематичні пісні та студентка Ангеліна Чернікова, показавши запальний танець.

Головною «родзинкою» вечора стала постановка фрагментів вистави Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці». Студенти-актори майстерно перевтілилися у свої ролі, що викликало бурю емоцій у глядацької зали.Свято завершилось весняною піснею, яку співали всі учасники заходу та висловлюваннями глядачів своєї подяки, за гарно проведений час. Заступник декана ФФСК з навчально-методичної роботи,  доцент Оксана Каліберда привітала організатора та подякувала студентам за яскраві емоції. Заступник декана ФФСК з виховної роботи,  доцент Оксана Червенко подарувала торт студентам за плідну працю, а завідувач кафедри соціальних комунікацій,  доцент Юлія Мельнікова наголосила на тому, що такі вечори дають можливість студентам розкрити власні таланти.

Ігор Фуклєв,
студент-журналіст 1ж групи
Світлини Андрія Мусафірова,
студента-журналіста 1ж групи

Участь кафедри початкової освіти БДПУ в розширеному засіданні колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

18 квітня ц. р. в приміщенні Опорного закладу загальної середньої освіти Розумівської школи Долинської сільської ради Запорізького району відбулося розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації з питання «Реалізація концепції «Нова українська школа» у закладах загальної середньої освіти області у 2018 році та завдання щодо її впровадження у 2019-2020 році».

На чолі з деканом факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв професором Людмилою Коваль у  розширеному засіданні колегії взяли участь викладачі кафедри початкової освіти Бердянського державного педагогічного університету: доцент Катерина Степанюк і старший викладач Тетяна Ніконенко.

Розпочала роботу колегії Тетяна Озерова, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, яка зазначила, що розбудова Нової української школи – це довготермінова реформа, яка вже стартувала.  Тетяна Ярославівна визначила план її впровадження, що передбачає наступність дій і відповідне ресурсне забезпечення на кожному етапі, а також враховує загальний контекстсуспільних змін.

Рішенням колегії було визначено низку завдань щодо реформ за концепцією «Нової української школи», серед яких: створення сучасного освітнього середовища закладів вищої освіти педагогічного спрямування відповідно до нових стандартів загальноосвітньої школи та Стратегії цифровізації освіти.

На вимогу часу наш університет активно працює над створенням освітнього середовища для майбутніх педагогів у лабораторії початкової освіти, що дає можливість практично підготувати фахівців до роботи в реальних умовах Нової української школи.

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри початкової освіти)
Світлини з архіву кафедри

 

 Фестиваль в БДПУ 

Сьогодні в БДПУ стартував І регіональний фестиваль творчості дітей та молоді  «МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ В ДОЛОНЯХ ДИТИНИ!», який проводиться з ініціативи факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв. До участі в організації та проведення фестивалю  долучилися представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи, благодійні фонди, громадські організації, а також фізичні особи.

Мета фестивалю: сприяння самовизначенню і самореалізації, успішній адаптації та психологічній реабілітації дітей-сиріт, дітей переселенців із зони АТО, дітей та молоді з особливими освітніми потребами, інтеграції їх у суспільство через розвиток творчих здібностей та залучення до культурних цінностей українців.  А завдання – розкриття творчого потенціалу дітей-сиріт, дітей переселенців із зони АТО та молоді з особливими освітніми потребами та залучення їх до активного способу життя; поширення та популяризація нових перспективних методів мистецької роботи з людьми з особливими потребами як ефективного засобу їх соціальної адаптації;  популяризація українського мистецтва, пропагування національних культурних надбань; виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє нашої Батьківщини.

До участі в фестивалі були запрошені  діти-сироти, діти переселенців із зони АТО, діти з особливими освітніми потребами, які проживають у Бердянську та Бердянському районі.
У фестивалі учасники розподіляються за трьома категоріями: «Особливе дитинство» – діти з особливими освітніми потребами; «На зустріч мрії»» – діти-сироти; «Таланти без кордонів» – діти переселенці із зони АТО.
Фестиваль «Майбутнє України в долонях дитини!» має національно-патріотичну спрямованість і передбачає виконання творів, які розкривають культурне надбання українців, сучасне життя українського народу тощо.

Номінації фестивалю: «вокальне мистецтво», «інструментальне мистецтво», «хореографічне мистецтво», «театральне мистецтво», «образотворче мистецтво» та «декоративно-прикладне мистецтво».

Для кожної вікової категорії кожної номінації фестивалю передбачено наступні нагороди: диплом та звання лауреата фестивалю І ступеню; диплом та звання лауреата фестивалю ІІ ступеню; диплом та звання лауреата фестивалю ІІІ ступеню; диплом та звання дипломанта фестивалю.  Керівники лауреатів фестивалю отримують диплом «За підготовку лауреата».

…Підбиття підсумків фестивалю, вручення нагород та гала-концерт пройдуть завтра. А сьогодні наш кореспондент побував на одному із фестивальних виступів і пропонуємо вашій увазі добірку світлин.

«Університетське Слово»
Світлини редакції

П’ятий день тижня Економіки«Еconomy week»

Сьогодні, 19 квітня, на гуманітарно-економічному факультеті завершився тиждень економіки незабутніми та цікавими презентаціями бізнес-проектів, які захищали активні, успішні та творчі студенти спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Економіка» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Метою заходу було спрямувати діяльність студентів на активізацію творчого та розумового потенціалу, пов’язаного з вивченням економічних дисциплін, стимулювати до поглиблення знань шляхом змагань інтелектуального характеру, швидко реагувати у відповідності до ситуації, розвивати вміння дискутувати.

Ведуча заходу Анастасія Дворецька представила учасників команд та шановне журі: декана гуманітарно-економічного факультету доцента Тамару Макаренко, заступника декана з виховної роботи ст. викладача Ірину Нагай, викладачів кафедри економіки, підприємництва та фінансів: завідуючого кафедри економіки, підприємництва та фінансів професора Павла Захарченка, доцента Тетяну Каткову, доцента Ганну Костенко, доцента Тетяну Несторенко, ст. викладача Світлану Жваненко.

За перемогу змагалися дві команди, кожна з яких мала захистити свій бізнес-проект. Команда «білих» представила бізнес план по відкриттю клінінгової компанії «Clean up», тоді як команда «синіх» захищала свій проект літнього дитячого табору «Hi summer». Обидві команди виконали складні розрахунки, прорахували ризики та блискуче впоралися з завданням, тож перемогла дружба.

З привітальним словом до студентства та викладачів звернулися декан гуманітарно-економічного факультету доцент Тамара Петрівна Макаренко та завідуючий кафедри економіки, підприємництва та фінансів д. е. н., професор Захарченко Павло Васильович. Кожна команда отримала солодкі ексклюзивні призи, грамоти та сертифікати на 25 додаткових балів на навчальні дисципліни, що читаються на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів.

Учасники висловили вдячність організаторам тижня Економіки: декану гуманітарно-економічного факультету доценту Тамарі Петрівні Макаренко, викладачам кафедри економіки, підприємництва та фінансів, студентці 2 курсу групи 2фс – члену студентської ради ГЕФ Дворецькій Анастасії.

До зустрічі на тижні економіки

гуманітарно-економічного факультету

наступного року!

 

“Університетське Слово” (за матеріалами та світлинами факультету)