«Веселий та дотепний» Кубок ректора-2019 виборола команда КВК «Сироп»!

Таку, сьогодні факультетські команди КВК оригінально, весело та дотепно традиційно змагалися за омріяний Кубок ректора БДПУ у трьох конкурсах: «Візитка з викладачем», «Розминка з залом», та «Домашнє завдання».

У кмітливих перегонах брали участь команди: «На дні» (факультет фізико-математичної комп’ютерної та технологічної освіти); «Трезва черешня» (факультет дошкільної спеціальної та соціальної освіти); «Old School» (факультет філології та соціальних комунікацій);  «Сухофрукти » (факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв); «Сироп» (гуманітарно-економічний факультет).

Журі: Віктор  Руснак – гравець команди КВК «Секрет» БДПІ; Євген Козлюк  – гравець команди КВК «Амінь», менеджер компанії Павлов продукт;   Костянтин Дадаєв – приватний підприємець, ветеран КВК Бердянська; Сергій Шевченко – редактор бердянської ліги КВК, керівник команди КВК «Пюрешка»; Андрій Чепрасов – представник фірми «Поінт-інтернет».

Результати оголошували, учасників і переможців вітали, нагороди вручали: ректор університету, професор  Ігор Богданов, проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич та голова профкому Віталій  Лола.
А цьогоріч «Кубок ректора-2019» впевнено й заслужено виборола команда гуманітарно-економічного факультету «Сироп»!

Вітаємо!!!

«Університетське Слово»

Світлини редакції

 

Наше здоров’я – в наших руках!

Із нагоди Тижня охорони праці, приуроченого до Всесвітнього дня охорони праці, який відзначається в 2019 році під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці» викладачі кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології факультету фізичного виховання  провели низку заходів для здобувачів вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету.

Під час заходів студенти мали змогу ознайомитись з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про охорону праці та безпеку життєдіяльності. З ініціативи студентів БДПУ було поширено тематичні буклети, листівки, відеороліки з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Найактивнішими були студенти 1СОЗЛ групи (Цуканова Д., Ярмола Б., Стойловський Д., Сачко Є.), 3ФР групи (Примак Є., Романенко О., Глущенко О., Чірко Д.) 2СОЗЛ групи (Кравець К.) факультету фізичного виховання.  Під час кураторських годин під назвою «28 квітня – Всесвітній день охорони праці» обговорили актуальні проблеми вирішення професійних завдань з урахуванням галузевих вимог щодо забезпечення безпеки дітей, персоналу та захисту населення в небезпечних та надзвичайних ситуаціях.

Формування  мотивації щодо посилення особистої відповідальності за забезпечення рівня безпеки функціонування об’єктів галузі, матеріальних та культурних цінностей в межах науково-обґрунтованих критеріїв прийнятного ризику є пріоритетними при підготовці здобувачів вищої освіти. Отже, виховання здорового покоління зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації – одне з пріоритетних завдань, яке поставлене перед освітою.

Світлана Книш,
доцент кафедри основ здоров’я,
фізичної реабілітації та екології Світлана Книш,
Світлини з архіву кафедри

Вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи

Студенти-першокурсники факультету фізичного виховання та викладачі кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології провели круглий стіл, присвячений річниці аварії на Чорнобильській атомній станції.

Згадуючи моторошні обставини однієї з наймасштабніших техногенних катастроф, студенти ще раз осмислили глибину відповідальності людини перед природою, обговорили наслідки аварії, з якими доведеться жити ще багатьом поколінням, зачитали спогади очевидців подій та ліквідаторів.

Особливої значущості в світлі пам’яті про Чорнобильську катастрофу набули доповіді студентів Бердянського державного педагогічного університету щодо проблем, із якими пов’язане використання ядерної енергії.

Висновком дискусії стало обговорення перспектив енергетичної галузі без використання енергії атома.

Наталя Пшенична,
старший викладач кафедри основ здоров’я,
фізичної реабілітації та екології
Світлини з архіву кафедри

 

 

Секрети Великодньої писанки

Формування почуття приналежності до свого народу, його традицій, мистецтва, історії – одне з найважливіших завдань національного виховання підростаючого покоління. Воно починається  з маминої колискової, батьківського слова, бабусиної казки, із виробів народних майстрів. Одним  з таких виробів є знана в усьому світі українська писанка – оберіг нашого народу. Напередодні Великодніх свят  здобувачі вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти взяли участь у незвичайному майстер-класі, що проходив у Художньому музеї ім. І. Бродського – «Сонце в долонях», який проводила старший науковий співробітник музею Алефтина Криванова. Вона розповіла про особливості побудови композиції та розпису писанок. Після детального пояснення студенти мали можливість самостійно створити вигадливі композиції з чарівних квітів, тварин, символів та відтворити їх в своїх малюнках на писанках. Участь у таких майстер-класах є дуже корисною для майбутніх фахівців дошкільної освіти, оскільки надає їм можливість поєднати свої теоретичні знання з курсів «Декоративно-прикладне мистецтво як засіб виховання дошкільників» та «Художня праця та основи дизайну» з практичною діяльністю, розкрити свої творчі здібності, які необхідні у роботі з дітьми та долучитися до найкращих традицій українського національного мистецтва. Організувала студентів до творчої діяльності доцент кафедри дошкільної освіти Т. Л. Єськова.

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедри дошкільної освіти)

Світлини з архіву кафедри

 

 

Наша участь у благодійному ярмарку

Учора в університеті відбувся традиційний благодійний Великодній ярмарок, до якого активно долучилися і здобувачі вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти. На ярмарку були представлені різні види оберегів та Великодніх яєць: традиційні (писанки, мотанки, зернівки, крапанки) та яйця, оздоблені сучасними техніками декорування (декупаж, квілінг, бісерування). Кожний виріб, створений власноруч, несе в собі тепло сердець, побажання здоров’я, щастя, злагоди і миру.

Участь у таких благодійних  акціях сприяє підвищенню професійної майстерності майбутніх вихователів, залучає молодь до популяризації народних традицій та формує небайдуже ставлення до долі інших. А зібрані вчора кошти були перераховані до фонду ІV Всеукраїнської акції «Серце до серця».

Кафедра дошкільної освіти
Світлини з архіву кафедри

Щоб зрозуміти біль і правду Чорнобиля…

Студенти та викладачі факультету філології та соціальних комунікацій 25 квітня ц. р. обговорили причини Чорнобильської катастрофи, що була спричинена  двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

Екологічна катастрофа знайшла свою інтерпретацію в поемі Івана Драча «Чорнобильська мадонна», романі Володимира Яворівського «Марія з полином у кінці століття», книги Марії Мицьо «Полиновий ліс. Хроніки Чорнобиля» та ін.

Студенти говорили про широкий спектр асоціацій, проводили культурологічні паралелі, намагалися зрозуміти біль і правду Чорнобиля. Читання творів весною на природі та обговорення важливих гуманітарних, екологічних, гуманістичних проблем, на думку студентів, спонукатиме всіх берегти Землю-матір – основу людського буття.

Марина Богданова,
доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства

Фото Юлії Барно

 

 

 

 

Креативна фотозона до Великодня дарує емоції

На першому поверсі 5б корпусу студенти 4 курсу факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, с-ція «Образотворче мистецтво» (декан – професор Людмила Коваль) робили яскраві світлини до Великодня, таким чином підводячи підсумки власних творчих пошуків напередодні цього дня.

Фотозону з нагоди прекрасного свята креативна команда створювала під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри початкової освіти, члена спілки дизайнерів України Олени Малицької.

Символи Великодня яскраво представлені в поєднанні янголів, писанок, гілля верби над центром композиції – клаптика живої природи, яка наче оновлюється після тривалого очікування сонячних променів, весняних сподівань.

Саме тут студенти, викладачі та гості нашого ЗВО  можуть сфотографуватися та отримати неймовірні емоції щастя, добра та позитиву святого Великодня.

Дякуємо Олені Малицькій за можливість отримувати естетичне задоволення від перетворення буденних речей власноруч, працюючи в команді.

За матеріалами кафедри початкової освіти

 

Для сприяння підвищенню якості викладання

22-23 квітня ц. р. доценти кафедри іноземних мов факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ Ірина Школа та Богдана Салюк, які є учасниками грантового проекту «Програма малих стипендій з вивчення англійської мови «English Access Microscholrship Program», брали участь у навчальному семінарі з питань використання нових методів навчання для викладачів англійської мови.

Семінар проводився з участю фахівців відділу програм з вивчення англійської мови Посольства США. Викладачі із задоволенням занурилися у творчу атмосферу «Американського дому», ознайомилися з кращим світовим досвідом і методиками  проведення занять з англійської мови, що сприятиме підвищенню якості викладання, як в рамках Програми Access, так і поза межами цієї програми.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Ірини Школи)

 

Університетські «нашоатлантівці» теж ярмаркували

Учора, 24 квітня,  «нашоатлантівці» Анетта Омельченко та Степан Герилів активно долучилися до Благодійного ярмарку “Великодній Кошик” для солдат і сімей загиблих героїв, що проходив на майданчику біля входу до міського будинку культури ім. Т. Г. Шевченка.

Зібрати частину товарів для реалізації волонтерам допомогла американка українського походження пані Христина Ковшевич-Дурбак, приславши на нашу адресу «Наших Атлантів» дещо із взуття, сувенірів, біжутерії… А невтомна Інесса Скорик приготувала для реалізації більше шести десятків пасхальних «смаколиків»…

НАШІ АТЛАНТИ

 

Computer. Modding. Technologies.

Саме ця тематика цікавила студентів 1 курсу ФМКТО, які учора, 24 квітня, взяли участь у квест-тренінгу, що підготувала доцент кафедри іноземних мов і методики викладання ФФСК БДПУ Оксана Халабузар в рамках проведення Тижня іноземних мов.

З допомогою дібраних текстів, мульти-медійних презентацій, покрокових відео-інструкцій та завдань, актуальних онлайн-ресурсів, учасники удосконалювали професійно-зорієнтовані комунікативні навички, аналізуючи переваги різних сучасних тенденцій моддінгу у сфері комп’ютерних технологій (Case Modding, Lighting Mods, Cooling Mods, Overclocking, Liquid Cooling Systems, Laptop Modding, Peripheral Mods).

Жваву дискусію викликало обговорення результатів власних проектів удосконалення зовнішнього вигляду персонального комп’ютера у контексті тенденцій сучасного Artistic Modding (High-Tech., Post-Apocalyptical,  ADV, Getto, Steampunk, Home Theatre Personal Computer (HTPC).

Захід пройшов у невимушеній, позитивній атмосфері, що сприяло інтенсифікації англо-мовного спілкування.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами
Оксани Халабузар)