Підприємці – серед нас 

Триває тиждень економіки на гуманітарно-економічному факультеті.

Сучасна наука відносить до економічних ресурсів і таку рису людини, як “підприємницькі здібності” чи “підприємницький хист”. Похідним від цієї риси є поняття “підприємництво”. Вважають, що вперше термін “підприємництво” вжив французький банкір Т. Кантільйон (XVIII). До підприємців він відносив людей, які займаються ризиковою діяльністю, і тому доходи їхні не гарантовані. У ті часи це були ремісники, селяни, торговці, лихварі, і навіть розбійники та злидарі. Так Т. Кантільйон наголошував на схильності до ризику, як головній рисі підприємця.

Ґрунтовну і всебічну характеристику феномену підприємництва і підприємця уже в XX ст. дав австро-американський економіст Й. Шумпетер, який  акцентував увагу на творчих рисах підприємця: «Людина, яка вбачає своє покликання у виготовленні нових благ або нової якості блага, освоєнні нових ринків, нових видів сировини, нових технологій, нових методів управління тощо. Це під силу духовно вільним особистостям, людям сильної волі, із нестандартним мисленням, які здатні до ризикових, але продуманих вчинків».

Отже, підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична діяльність господарюючих суб’єктів з виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг, яка здійснюється на власний ризик з метою одержання прибутку або власного доходу.

Підприємливість – це здатність людини (особистості) до самостійних, неординарних, нетипових дій. Тому в умовах ринку практично всі люди мають бути підприємливими, але це не означає, що всі повинні й можуть бути підприємцями. Як показує світовий досвід, лише 5–8 % населення країни є представниками підприємницьких кіл.

Отож, не треба ототожнювати поняття “підприємництво” та “підприємливість”.

Виявити усі зазначені риси та проявити набуті під час навчання знання та навички дав можливість конкурс «Підприємець університету», який проведений на третій день тижня Економіки «Еconomy week». Конкурс змоделював ситуацію функціонування суб’єктів господарювання в умовах ринкової економіки.

У конкурсі брали участь три команди «Банкіри», «Алігатори» та «Сюрприз-сюрприз», які за допомогою економічної гри і виявили переможця, того, хто зміг одержати найкращий результат, збільшивши свій капітал.

Не дивлячись на те, що фактично переможцем стала одна особа, Ольга Маєвська – студентка 3 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», всі гравці набули навички, які знадобляться у майбутній професійній діяльності. Друге місце здобула студентка 3 курсу  спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» (https://bdpu.org.ua/en/faculties/gef/structure-gef/kaf-fin/ ) Погорелова Діана, а третє місце –  студент 3 курсу спеціальності «Економіка» Гаврилястий Олександр.

Учасники конкурсу висловили вдячність організаторам конкурсу: доценту Т. Ф. Сидорченко  та старшому викладачу О. В. Задворній,  декану гуманітарно-економічного факультету Т. П. Макаренко та завідувачу кафедри економіки, підприємництва та фінансів, професору П. В. Захарченку за цікаве та змістовне проведення часу.

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами факультету)

БДПУ виступить співорганізатором Міжнародного конгресу з лінгвістики (CIEEL) у Мексиці

Бердянський державний педагогічний університет нещодавно прийняв пропозицію свого давнього і доброго мексиканського партнера, Заслуженого Автономного Університету Пуебла (BUAP) щодо спільної організації Міжнародного конгресу з лінгвістики (Congreso Internacional de Estudios en Lingüística, CIEEL).

Конгрес пройде 24-26 вересня 2019 р. у м. Пуебла (Мексика).

Крім БДПУ і BUAP, співорганізаторами Конгресу є Університет Атлантико (Колумбія) та Автономний університет штату Морелос (Мексика).

Сторінка Конгресу у facebook: https://www.facebook.com/Congreso-Internacional-de-Estudios-en-Ling%C3%BC%C3%ADstica-2207566992651071/?modal=admin_todo_tour

Інформаційний листок Міжнародного конгресу з лінгвістики додається.

CONVOCATORIA 2019

Ігор Лиман, координатор міжнародної діяльності БДПУ

Другий день  «Еconomy week» на ГЕФ

16 квітня ц. р. на гуманітарно-економічному факультеті в рамках тижня економіки студенти навчалися будувати власні бізнес плани.

Під керівництвом к. е. н., доцента кафедри економіки, підприємництва та фінансів Яни Глазової студенти переконалися що бізнес-планування може бути цікавим та корисним, бо вчить аналітиці та формуванню уміння мислити чіткіше.

У ході майстер-класу студенти вчилися формулювати ідею власного бізнесу, намагалися проводити SWOT-аналіз, дізналися що таке маркетинговий та організаційний плани, фінансова документація, а також чому аналіз ризиків у бізнес-плануванні є таким важливим.

Особливий інтерес викликав практичний кейс побудови бізнес-плану продажу солодкої вати на Приморській площі нашого міста в літній сезон. Розуміння проблематики бізнес-проекту та цікава подача матеріалу не залишила слухачів байдужими, багато питань стосувалося того, яким чином можна максимально точно визначити обсяги продажів, адже саме від них залежить фінансовий результат бізнесу.

Чекаємо на цікаві проекти студентів, які будуть розглянуті у п’ятницю!

2 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами факультету)

 

Честь і хвала студентам-хореографам!

Із 8 по 13 квітня ц. р. на базі факультету музичної та хореографічної освіти Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м.Одеса) проводився ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія». В Олімпіаді брали участь 60 учасників, які представляли 17 закладів вищої освіти України.

Наші студенти-хореографи Людмила Олійник та Аліна Панькова (4 курс) посіли ІІ місця у відповідних номінаціях, а  Юлія Ярошенко – IV місце.

Вітаємо наших переможців!

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами
кафедри методики навчання мистецьких дисциплін)

Незабутні враження від логопедичної практики

15 квітня цього року на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти пройшла підсумкова конференція за результатами виробничої (логопедичної) практики. Здобувачі вищої освіти 4 курсу 402 групи звітували про свої враження, про труднощі та успіхи, які в них виникали під час проходження практики.

Не можливо було не помітити, що здобувачі були вражені змістовністю та практичною орієнтованістю такого виду діяльності. Практика надала можливість майбутнім педагогам закріпити, розширити та конкретизувати отримані в процесі навчання теоретичні знання сформувати практичні вміння щодо навчання, виховання, діагностики й корекції порушень мовлення у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, надання консультативної допомоги батькам та педагогічним представникам закладів освіти та установ стосовно розвитку дітей з порушеннями мовлення, логопедизації освітнього середовища, забезпечення умов для їх соціалізації. Проходження практики сприяло набуттю системи професійно важливих якостей майбутніх фахівців, здатності їх протистояти стресовим ситуаціям, бути емоційно стійкими та витривалими, самостійними та наполегливими, впевненими у своїх силах, здібними до саморефлексії та емпатії.

Бази практики, зокрема заклади загальної середньої та дошкільної освіти, інклюзивно-ресурсні центри та корекційно-реабілітаційні установи, допомогли реалізуватись кожному здобувачеві вищої освіти, продемонструвати високий рівень оволодіння теоретичними знаннями,  креативності та творчості під час їх застосування в організації освітнього процесу вище зазначених закладах.

З позитивними враженнями залишились не тільки практиканти, але й адміністрація та педагогічний колектив закладів освіти і установ. Переважну більшість запросили, по закінченню навчання в університеті, зайняти посаду вчителів-логопедів або вихователів логопедичних груп.

Звіти здобувачів вищої освіти про проходження ними виробничої (логопедичної) практики дали змогу констатувати, що обрана професія є покликом їх серця.

Інна Самойленко,

асистент кафедри прикладної психології та логопедії

Наталя Рибнікова – у десятці найкращих!

11-12 квітня ц. р. у стінах Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності  «Соціальна робота», в якій взяли участь 56 студентів із 32-х закладів вищої освіти України.

Бердянський державний педагогічний університет представляла Наталя Рибнікова – студентка 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти (науковий керівник: Петровська К. В., завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, к.пед.н., доцент). Олімпіада тривала протягом двох днів: у перший день учасники виконували тестові завдання та розробляли програму дослідницької роботи з визначення наукового апарату на запропоновану тему. Другого дня – відбувся захист проектних робіт, які заздалегідь були підготовлені учасниками олімпіади.

Наталя Рибнікова представляла соціальний проект на тему «Разом – ми сила». Мета проекту – втілення соціальних змін в інтересах внутрішньо переміщених осіб та представників місцевих громад шляхом розвитку комунікації, підвищення компетентності щодо реалізації соціальних прав, сприяння формуванню активної громадської позиції. Наталя Рибнікова – здобувач вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота» гідно представила університет та увійшла до десятки найкращих учасників!

Наталя ділиться враженнями: «Вважаю, що наукові заходи такого формату є дуже корисними для здобувачів вищої освіти, оскільки дають можливість реалізувати свій творчий потенціал, розширити кругозір, подорожувати Україною і знайомитися з однодумцями.

Висловлюю щиру подяку науково-викладацькому складу кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти за всебічну допомогу та підтримку, своєму науковому керівнику Петровській К. В. (к.пед.н., доцент) за науковий супровід у написанні проектної роботи, Захаровій Н. М. (к.пед.н., доцент) за теоретичну підготовку і Котляру В. П. (к.пед.н., професор) за підготовку до написання програми дослідницької роботи».

Анастасія Попова,
ст. викладач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти ФДССО, к. пед. н.,

Вітаємо Наталю Рибнікову та її наукового керівника Петровську Катерину (к. пед. н., доцента) із гідним результатом, високим рівнем оцінки наукових досягнень у ІІ турі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна робота».

Творчого та наукового горіння та подальших звершень і перемог!

Світлини з архіву кафедри