Майстер-клас з пластилінового мистецтва для студентів ФФМКТО

Сьогодні, 4 квітня, у другому корпусі БДПУ відбулася персональна виставка студентки 2 курсу заочної форми навчання ФФМКТО Світлани Іванющенко «Пластилінові вітражі». Присутні могли насолодитися роботами як самої майстрині, так і її вихованців гуртків «Креативний дизайн» та «Талановиті малята» ЦДЮТ м. Синельникове (Дніпропетровська обл.). Представлені картини, які зображували образи тварин, людей натюрморти та пейзажі, були виконані повністю з пластиліну.

Привітати майстриню та подивитися на пластилінові вироби прийшли студенти та викладачі ФФМКТО. Декан факультету, доктор педагогічних наук, професор Вікторія Жигірь привітала талановиту студентку та побажала і далі розвиватися у цій техніці. Завідувач кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, кандидат педагогічних наук, доцент Валентина Перегудова закликала всіх присутніх проявляти свої таланти та розвивати їх на подібних заходах.

В рамках виставки майстриня разом з кандидатом педагогічних наук, доцентом Юлією Бєловою провела семінар-практикум для студентів, де розповіла про техніки роботи з пластиліном. Викладач акцентувала увагу вона на тому, що пластилінова майстерність допомагає у формуванні розумової діяльності дітей. Майбутні вчителі мали змогу самостійно спробувати створити пластилінову картину. Пані Світлана детально розказала та показала кожному студенту техніку роботи з цим матеріалом.

Юлія Барно,

кореспондент «Університетського слова»

Світлини автора

Воркшоп для педагогів «Інклюзивний освітній простір»

Учора, 3 квітня, в БДПУ на базі Компетентнісного центру інклюзивної освіти при факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної роботи відбувся воркшоп на тему «Інклюзивний освітній простір: психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу загальної середньої освіти». Семінар проведено для педагогів закладів загальної середньої освіти Бердянського району, з якими протягом довгих років налагоджено плідну співпрацю. Мета воркшопу – підвищення рівня інклюзивної компетентності учасників заходу.

Із вітальним словом до педагогів сільських шкіл Бердянського району і викладачів кафедри прикладної психології та логопедії звернулася декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної роботи БДПУ, доктор педагогічних наук, професор Лариса Казанцева. Згодом слухачів методичного заходу запросили  до роботи в педагогічних майстернях. Для досягнення мети воркшопу доцентами кафедри прикладної психології та логопедії О. В. Ревуцькою, О. В. СтаринськоюЄ. Ю. ЛиндіноюН. Ю. Цибуляк і викладачами Н. М. Анастасовою, Г. І. Сизко, Т. С. Сущинською, Н. В. Кедою було створено умови для активної взаємодії, обміну досвідом роботи в межах проблематики локацій.

Педагоги району розширили та поглибили фахову компетентність з таких питань: психолого-педагогічний супровід і надання педагогічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами; складання індивідуального навчального плану; налагодження дружніх стосунків між учнями в класах з інклюзивним навчанням; особливості роботи з гіперактивними дітьми; шляхи подолання булінгу.

Організатори заходу – викладачі кафедри прикладної психології та логопедії, які є членами Бердянського осередку громадської організації «Українська Асоціація корекційних педагогів». Асоціація сприяє взаємодії між закладами освіти, професійному розвитку корекційних педагогів, фахівців, які надають освітні послуги особам з інтелектуальними порушеннями. Через це достатню увагу на методичному заході було приділено проблемі щодо організації корекційної роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями.

Учасники воркшопу отримали не тільки задоволення від професійного спілкування, а й сертифікати ГО «УАКП».

 

Наталія Кеда,                

асистент кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ