Підвищення суспільної обізнаності щодо проблеми дитячого аутизму

Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму щорічно відзначають 2 квітня. Дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року (Резолюція № 62/139), прийнята з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які живуть з аутизмом, розширення знань про аутизм і надання населенню інформацію про те, наскільки важливо діагностувати аутизм якомога раніше.

Продовжити читання “Підвищення суспільної обізнаності щодо проблеми дитячого аутизму”

Проєкт Academic IQ: весняна сесія

З 6 квітня 2021 року розпочався другий цикл заходів  у межах  проєкту   «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic IQ) від  Американських Рад з міжнародної освіти за підтримки Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. До цих  заходів долучилась команда Бердянського державного педагогічного університету (перший проректор,  професор Ольга Гуренко, начальник навчального відділу Ольга Шубіна, провідний фахівець з якості (освіти) Валентина Медведенко).

Продовжити читання “Проєкт Academic IQ: весняна сесія”

Неформальна підготовка до майбутньої професійної діяльності в початковій школі

Розібратися з усіма тонкощами філософії Нової української школи, усвідомити їх і прийняти здобувачам вищої освіти ОПП Початкова освіта зовсім непросто (ФППОМ, декан – професорка Людмила Коваль). Саме тому актуальною стає можливість ознайомитися з певним досвідом реалізації принципів педагогіки партнерства за допомогою джерел неформальної освіти.

Продовжити читання “Неформальна підготовка до майбутньої професійної діяльності в початковій школі”

Мистецька розмова

10 квітня студенти спеціальностей 014 Середня освіта (Мова і література (англійська) та 035 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська), які є учасниками проєкту Access, мали можливість зустрітися і поспілкуватися з відомим берлінським художником – Аланом Мейером.

Продовжити читання “Мистецька розмова”

Участь студентів гуманітарно-економічного факультету в заходах неформальної освіти

Пандемія COVID-19 та суворий режим карантинних обмежень поставили бізнес у скрутне становище. Перед мікро-, малими та середніми підприємствами постають питання: Як пристосуватися до змін? Де спілкуватися зі своїми клієнтами? Як просувати свою продукцію та послуги на ринку в нових реаліях?

Продовжити читання “Участь студентів гуманітарно-економічного факультету в заходах неформальної освіти”

Зустріч студентів-германістів БДПУ зі стейкхолдерами

8 квітня 2021 року на факультеті філології та соціальних комунікацій відбулась онлайн-зустріч студентів третього курсу зі стейкхолдерами. Метою заходу стала акомодація освітньої програми «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)» до сучасних вимог роботодавців та працевлаштування студентів після закінчення ЗВО.

Продовжити читання “Зустріч студентів-германістів БДПУ зі стейкхолдерами”

Плекаємо здоров’я нації

8 квітня на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка відбувся ІІ тур Всеукраїнського творчого конкурсу для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація». На конкурс подали роботи 54 студенти ОС «бакалавр», «магістр» різних спеціальностей: Дошкільна освіта, Початкова освіта, Середня освіта, Професійна освіта, Спеціальна освіта, Фізична культура і спорт.

Продовжити читання “Плекаємо здоров’я нації”

Міжнародна платформа для опрацювання проблем професійної освіти майбутніх учителів початкової школи

5–6 квітня доцентка катедри початкової освіти Катерина Степанюк взяла участь у роботі 2-ої Міжнародної наукової конференції «Роль науки та освіти в сталому розвитку», яка була організована Вищою школою технічною в Катовіце (Польща) спільно з Бердянським державним педагогічним університетом, Вищою школою економіки і державного управління в Братиславі (Словаччина), Донбаським державним педагогічним університетом, Інститутом дослідження просторового розвитку, Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького, Національним університетом цивільного захисту України, Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка, Центральноукраїнським державним педагогічним університетом ім. Володимира Винниченка та Чорноморським національним університетом імені П. Могили.

Продовжити читання “Міжнародна платформа для опрацювання проблем професійної освіти майбутніх учителів початкової школи”

Попередження суїцидів серед дітей та підлітків – спільна турбота науковців, освітян та батьків

Упродовж останніх років серед дітей та молоді набирають популярності небезпечні ігри в інтернеті, які «штовхають» їх до суїциду. Саме цій актуальній проблемі були присвячена зустріч батьків учнів ЗЗСО №6 м. Бердянська, яка відбулася 7 квітня в форматі онлайн.

Продовжити читання “Попередження суїцидів серед дітей та підлітків – спільна турбота науковців, освітян та батьків”

І місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті»

2 квітня 2021 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті».

Продовжити читання “І місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у галузі «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті»”

Презентація програм академічних обмінів імені Фулбрайта

7 квітня ц. р. університетська спільнота, яка цікавиться можливостями академічних обмінів, долучилася до заходу «Презентація програм академічних обмінів імені Фулбрайта», який проводив Національний офіс програм імені Фулбрайта в Україні. Захід відбувся за ініціативи Анастасії Попової, голови Ради молодих учених Бердянського державного педагогічного університету, та за сприянням відділу наукової роботи.

Продовжити читання “Презентація програм академічних обмінів імені Фулбрайта”

Обговорення можливостей імплементації управлінського досвіду країн ЄС в Україні з точки зору міждисциплінарного підходу

8 квітня 2021 року на платформі Google Meet відбувся науково-методичний семінар, на якому науковці з різних країн (Польщі, Словаччини та України) обговорювали проблеми управління в різних сферах, в тому числі і в освіті. При обміні думок науковців акцент було зроблено на вивченні передового досвіду країн ЄС та можливостей його імплементації в Україні.

Продовжити читання “Обговорення можливостей імплементації управлінського досвіду країн ЄС в Україні з точки зору міждисциплінарного підходу”