Від ідеї до реалізації: студентський науковий гурток «Традиційні та інноваційні методи розвитку творчості в сучасному танці»

Бути чи не бути в науці? Кожен здобувач вищої освіти задає собі це питання на початку навчання в БДПУ. Тут розкривається безліч шляхів у світ науки, який відкривають викладачі університету.

Кожен з нас хоча б раз замислювався, як молоді вчені змінюють світ. У студентському науковому гуртку «Традиційні та інноваційні методи розвитку творчості в сучасному танці» під керівництвом кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Юлії Тараненко вже створено декілька новаторських проєктів, таких як: електронний журнал про танець «Berdyansk Dance Project University» (https://berdyanskdance.blogspot.com/), зошит сучасного танцю для дітей та ін.

За словами керівниці гуртка метою діяльності є залучення молодих талантів до науки: «Ми прагнемо створити середовище, де кожен студент може реалізувати свої наукові амбіції та творчі ідеї». Робота наукового гуртка спрямовується на прищеплення здобувачам вищої освіти інтересу до науково-дослідної роботи в процесі фахової підготовки, опанування студентами традиційними та інноваційними методами навчання сучасного танцю, формування вміння застосовувати цифрові інструменти та здійснювати проєктну діяльність, працювати в команді і розвиток креативності в науці та мистецтві.

Науковий гурток охоплює широкий спектр міждисциплінарних зв’язків, які об’єднують різні галузі знань та освітні компоненти: сучасний танець, психологія творчості, хореографічна педагогіка, музика, цифрові технології, мистецтвознавство, соціологія, мультимедійні перформанси та ін.

За 2023-2024 навчальний рік гуртківці в синергії з Юлією Тараненко активно працювали над дослідницьким проєктом «Щоденник власного тіла», а також другою частиною зошиту сучасного танцю. Розвиток творчості та робота над покращенням ментального здоров’я проходила в Dance Laboratory, яка була відкрита з березня 2024 року в межах наукового гуртка. Співпрацювала з Юлією Тараненко старша викладачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Наталя Кривунь.

Варто зазначити, що іміджування факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету відбувалося під час виступів гуртківців на Міжнародних та Всеукраїнських наукових конференціях: Міжнародній науково-практичній конференції «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному європейському соціокультурному просторі» (м. Запоріжжя) (Христина Омельченко і Дар’я Хоролець), VI Міжнародній конференції «Сталий розвиток і спадщина у спорті: проблеми та перспективи» (м. Київ) (Катерина Піліпішина), Міжнародній науково-практичній конференції «Феномен культурної травми в українському та світовому хореографічному мистецтві» (м. Київ) (Марія Кучерук, Анна Швидка), Всеукраїнській науково-практичній онлайн конференції (з міжнародною участю) «Проблеми та перспективи розвитку хореографічного мистецтва» (м. Херсон) (Софія Буй і Тетяна Божко), ХІ Всеукраїнській студентській науковій конференції «Мистецька освіта у контексті Євроінтеграційних процесів» (м. Умань) (Аліна Полюхіна). За навчальний рік майбутні фахівців хореографії: Катерина Піліпішина, Каріна Кром, Вероніка Кирпа, Тетяна Глазкова, Марія Кучерук, Анна Швидка, Дар’я Копчик, Світлана Юдіна, Тетяна Божко, Софія Буй, Аліна Полюхіна, Христина Омельченко, Дар’я Хоролець продемонстрували високу публікаційну активність – видано 8 наукових тез та 2 подано до друку.

Здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2 курсу 24Х групи Христина Омельченко, зазначила, що «дуже цікаво кожен раз досліджувати нові проблематики та виступати на конференціях. Це безумовно дає поштовх для моїх подальших відкриттів».

Випускниця 4 курсу 45СОХ групи Катерина Піліпішина наголосила: «Я дуже рада, що прислухалася до порад викладачів і скористалася можливістю вступити до наукового гуртка ще на другому курсі, де відкрила світ досліджень та інноваційних рішень. Надзвичайно приємно було працювати в дружньому колективі однодумців під чудовим керівництвом Юлії Тараненко».

За підсумками наукової діяльності молоді науковці були нагороджені грамотами і подяками в.о. декана факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв і ректора Бердянського державного педагогічного університету.

Студентський науковий гурток «Традиційні та інноваційні методи розвитку творчості в сучасному танці» – це місце, де народжуються інновації та розвиваються таланти.

За матеріалами кафедри ТМНМД


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print