Результати засідання наукової секції викладачів кафедри ТМНМД у рамках Фестивалю науки в БДПУ

У Бердянський державний педагогічний університет 15 травня стартував щорічний травневий Фестиваль науки. У рамках фестивалю цього дня Кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін було проведено у формі круглого столу засідання викладацької наукової секції «Теоретико-методологічні аспекти фахової підготовки майбутніх учителів мистецьких дисциплін: здобутки, проблеми та перспективи».

Відкрила захід завідувачка кафедри Vira Burnazova-Usova, яка привітала колег з початком Фестивалю науки й запросила присутніх відвідати всі заходи, які будуть проходити в університеті протягом цього тижня – з 15.05.2023р. по 20.05.2023р. На засіданні було представлено звіт кафедри з наукової й творчої діяльності за 2022-2023 н.р.

Викладачами кафедри за цей навчальний рік опубліковано статті в журналах, які включено до наукометричних баз Scopus та/або Web of Science, фахових виданнях, закордонних колективних монографіях. Учасники засідання відмітили широку географію участі в міжнародних і всеукраїнських конференціях як викладачів, так і здобувачів вищої освіти. Упродовж року викладачі кафедри провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Мистецтво та мистецька освіта в сучасному соціокультурному просторі», яка об’єднала більше 100 науковців не тільки з України, а й інших країн Європи. Кафедрою був організований і проведений відкритий науковий семінар-практикум «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика», учасниками якого стали більше 75 хореографів з усіх куточків нашої країни. У цьому році семінари проводили й здобувачі другого рівня вищої освіти. Викладачі підвищували професійну кваліфікацію як за програмою БДПУ, так і за програмами інших освітніх організацій.

Було акцентовано увагу на результатах наукової діяльності здобувачів вищої освіти: участі в науково-практичних конференціях, семінарах, вебінарах, публікації тез і статей під керівництвом викладачів. У цьому році колективом кафедри створено безліч творчих проєктів, проведено багато виховних і національно-патріотичних лекцій, онлайн-концертів, зустрічей з фахівцями-практиками тощо. Наші студенти посіли І місця на міжнародних і всеукраїнських творчих конкурсах, брали активну участь у виховній діяльності університету, факультету, кафедри.

Тож, незважаючи на всі складнощі, пов’язані з повномасштабним вторгненням країни-агресора і тимчасовим переміщенням нашого університету, у 2022-2023 навчальному році кафедрою ТМНМД проведено потужну наукову, творчу, виховну роботу.

Результати діяльності кафедри оприлюднено на сайті БДПУ http://surl.li/hbjyc, сторінках кафедри у соціальних мережах інстаграм http://surl.li/hbjuw, фейсбук http://surl.li/hbjxi, Університетському слові https://us.bdpu.org.ua/.

Фестиваль науки 2023 триває!

За матеріалами кафедри теорії та
методики навчання мистецьких дисциплін

Науково-методичний семінар «Науковий Пікнік»

Фестиваль науки 2023 для викладачів кафедри прикладної психології та логопедії розпочався з організації та проведення науково-методичного семінару «Науковий Пікнік». Викладачі підготували сучасні, актуальні доповіді за різними напрямами: педагогіки, психології, спеціальної освіти, логопатології тощо. Усі виступи були неймовірно важливими та безперечно цікавими, що викликало жваву дискусію.

Продовжити читання “Науково-методичний семінар «Науковий Пікнік»”

Праці науково-педагогічних працівників університету в наукометричних базах Scopus та Web of Science

Бібліотека БДПУ вітає науковців, викладачів, майбутніх вчених, студентів та аспірантів університету з «Фестивалем науки 2023». З цієї нагоди співробітниками бібліотеки був підготовлений науково-допоміжний бібліографічний покажчик «Праці науково-педагогічних працівників університету в наукометричних базах Scopus та Web of Science».

Продовжити читання “Праці науково-педагогічних працівників університету в наукометричних базах Scopus та Web of Science”

Перший вчитель – агент освітніх змін та провідник у майбуття

15 травня в рамках Днів науки у Бердянському державному педагогічному університеті здобувачі вищої освіти 31ПО групи спеціальності 013 Початкова освіта факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв презентували театралізовану виставу «Зоряна казка» у контексті вивчення освітньої компоненти «Організація та режисура виховних заходів» в онлайн режимі (модератор – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки Олександр Голік).

Продовжити читання “Перший вчитель – агент освітніх змін та провідник у майбуття”

Майстер-клас з риторики

15 травня в рамках Днів науки у Бердянському державному педагогічному університеті здобувачами вищої освіти гуманітарно-економічного факультету групи 3СІ спеціальності 014 Середня освіта (Історія) та групи 3ІС спеціальності 032 Історія та археологія, було проведено майстер-клас з риторики в межах вивчення дисципліни «Риторика» (керівник – доцент кафедри педагогіки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Олександр Голік) з використанням дистанційних технологій навчання (платформа «Zoom»).

Продовжити читання “Майстер-клас з риторики”