26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф

Вже 38 років згадує людство аварію на Чорнобильській атомній електростанції, де у 1986 році вибухнув 4 реактор. Це спричинило техногенну катастрофу ХХ століття, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Дана аварія призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних та гуманітарних наслідків. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі.

Продовжити читання “26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф”

Наукові здобутки БДПУ на найбільшій промисловій виставці HANNOVER MESSE 2024

Одна з найбільших промислових виставок світу HANNOVER MESSE 2024, що проходила у квітні 2024 року в м. Гановер, стала яскравою зустріччю світових лідерів галузі та інноваторів, яка залучила понад 130 000 відвідувачів із 150 країн, 4000 компаній, у тому числі 300 стартапів, і більш ніж 300 економічних і політичних делегацій. Подія продемонструвала свою ключову роль у формуванні технологічного та економічного ландшафту.

Продовжити читання “Наукові здобутки БДПУ на найбільшій промисловій виставці HANNOVER MESSE 2024”

Фахова підготовка психологів до професійної діяльності: сучасні виклики та перспективи

Від початку війни в Україні відчутно зросла потреба в психологічній підтримці та допомозі, адже наші співвітчизники стикнулися з такими кризовими подіями, які складно прогнозувати та проживати. Запит на психологічну допомогу в умовах війни та післявоєнний час передбачає високі вимоги до якості фахової підготовки психологів, особливості якої висвітлила у своїй доповіді завідувачка кафедри психології Ірина Черезова на Вченій раді Бердянського державного педагогічного університету 26 квітня 2024 року.

Продовжити читання “Фахова підготовка психологів до професійної діяльності: сучасні виклики та перспективи”

Психосоматика: діалог з симптомом

Вже ні для кого не секрет, що наші емоційні переживання тісно пов’язані з тілесними проявами. Цей процес називають психосоматикою. Якщо ми ігноруємо важливі емоційні процеси, наша психіка переводить їх в сферу тілесного, більш відчутного для нас. У цьому контексті тіло –  біологічний екран, на який проєктуються психологічні проблеми людини. Утримані та пригнічені нами емоції мають негативні наслідки, адже саме вони формують неусвідомлені реакції та психосоматичні захворювання в майбутньому.

Продовжити читання “Психосоматика: діалог з симптомом”

В гостях на тижні факультету технологій та дизайну  Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка (як наші технлоги у Полтаву ходили)

Давня дружба пов’язує кафедру професійної освіти, трудового навчання та технологій нашого університету з  факультетом технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Плідна сумісна праця, обмін педагогічним досвідом, здобутками у наукових дослідженнях, спільна любов до творчості, мистецтва, дизайну  та народних ремесел – ось потужне підґрунтя, яке лежить в основі взаємовигідних виробничих та особистих стосунків.

Продовжити читання “В гостях на тижні факультету технологій та дизайну  Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка (як наші технлоги у Полтаву ходили)”

«Наш південь: ідентичність в умовах війни»

Круглий стіл з такою назвою відвідала Алла Мельничук, асистентка кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Бердянського державного педагогічного університету, випускниця Української Миротворчої Школи.

Продовжити читання “«Наш південь: ідентичність в умовах війни»”

Танцювальний подих

29 квітня на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв (в.о. декана – кандидатка педагогічних наук, доцентка Анжеліка Лесик) було проведено виховну годину «Танцювальний подих», присвячену Міжнародному дню танцю. Модерувала захід кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін (завідувачка – кандидатка педагогічних наук, доцентка Віра Бурназова) БДПУ Юлія Тараненко.

Продовжити читання “Танцювальний подих”

Усвідомлений вибір професії логопеда – запорука успішного майбутнього!

Вибір професії є одним із найважливіших кроків у житті кожної людини. Він визначає не лише кар’єрний шлях, але й загалом життєву траєкторію, самореалізацію та розвиток.

Продовжити читання “Усвідомлений вибір професії логопеда – запорука успішного майбутнього!”

Обговорення ОПП «Психологія тренінгової роботи» зі здобувачами першого рівня вищої освіти

В контексті вимог сучасного ринку праці та завдань, які стоять перед закладами вищої освіти, одним із шляхів оновлення змісту освітніх програм підготовки фахівців-психологів є його побудова на основі сучасних освітніх підходів та викликів. Розвиток компетентностей є метою освітніх програм, а тому здобувачі вищої освіти мають бути ознайомлені з освітньою програмою та розуміти можливості формування власної освітньої траєкторії.

Продовжити читання “Обговорення ОПП «Психологія тренінгової роботи» зі здобувачами першого рівня вищої освіти”

Міжнародний конкурс студентських наукових робіт з маркетингу

25-26 квітня 2024 року на базі Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку (ДУІТЗ) відбувся Міжнародний конкурс студентських наукових робіт з маркетингу.

Продовжити читання “Міжнародний конкурс студентських наукових робіт з маркетингу”

Кольоровий марафон: відновлюємо психологічні ресурси

До Всеукраїнського дня психолога та в межах тижня психології з 22 по 28 квітня навчальною психолого-консультативною лабораторією БДПУ був проведений телеграм-марафон «Відновлюємо кольори життя», мета якого полягала в ознайомленні учасників з психологічними аспектами кольорів та їх впливом на емоційний стан особистості.

Продовжити читання “Кольоровий марафон: відновлюємо психологічні ресурси”