Вшановуючи Станіслава Лема

У вересні всі шанувальники фантастичної літератури святкували 100-річчя від дня народження Станіслава Лема. На заняттях з курсу «Фантастика і фентезі» (викладач – професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ольга Новик) студенти спеціальності «Середня освіта. Українська мова і література» переглянули фільми про письменника, ознайомилися з творчістю та науковою діяльністю митця.

Продовжити читання “Вшановуючи Станіслава Лема”

Захід з безпеки журналістів-розслідувачів

Професія журналіста, безперечно, є небезпечною через висвітлення фактів, які можуть загрожувати звільненням або навіть позбавленням волі для героїв тих чи інших журналістських матеріалів. Зазвичай, найбільша небезпека загрожує журналістам-розслідувачам, які, усвідомлюючи, усю складність розслідування, все одно продовжують рухатися професійним шляхом та створювати все більше кейсів із резонансними фактами.

Продовжити читання “Захід з безпеки журналістів-розслідувачів”

Тиждень педагогіки: майстер-клас з педагогічної риторики

У рамках «Тижня педагогіки» для здобувачів вищої освіти гуманітарно-економічного факультету (групи 3СІ спеціальності 014 Середня освіта (Історія) та групи 3ІС спеціальності 032 Історія та археологія) 5 листопада відбувся майстер-клас з педагогічної риторики. Він був проведений у контексті вивчення дисципліни «Педагогічна майстерність» (керівник – доцент кафедри педагогіки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Олександр Голік) з використанням дистанційних технологій навчання (платформа Zoom).

Продовжити читання “Тиждень педагогіки: майстер-клас з педагогічної риторики”

Стейкхолдер про особливості навчання в «червоній» зоні

Виробнича практика здобувачів вищої освіти з групи 4 ГМЛА («Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)» збіглась із періодом «червоної» зони в багатьох областях і, відповідно, неможливістю спілкуватися з учнями наживо.

Продовжити читання “Стейкхолдер про особливості навчання в «червоній» зоні”

Засідання Ради молодих учених у новому навчальному році – done

4 листопада ц.р., відбулося перше засідання Ради молодих учених БДПУ у 20212022 навчальному році. Зустріч відбувалася в онлайн-форматі і об’єднала молодих учених нашого університету з метою знайомства із новими делегатами та планування спільної діяльності.

Продовжити читання “Засідання Ради молодих учених у новому навчальному році – done”

Стратегії та тренди, що підтримують розвиток університетів: досвід Чехії

Викладачі нашого університету Лариса Горбатюк, Наталя Кравченко, Наталя Цибуляк, Юрій Федорик з 11 по 14 жовтня опановували фахову програму на педагогічному факультеті Університету імені Масарика (м. Брно) та в Університеті імені Томаша Баті (м. Злін) в межах проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», який реалізує Університет імені Масарика за підтримки Чеської агенції розвитку.

Продовжити читання “Стратегії та тренди, що підтримують розвиток університетів: досвід Чехії”

У Бердянську продовжується реалізація ініціатив в рамках Європейського тижня кодування

Продовжується спільна реалізація ініціатив в рамках Європейського тижня кодування між ГО «Платформа Суспільної Взаємодії» та Бердянським державним педагогічним університетом. Нещодавно на кафедрі соціальних комунікацій відбулися два онлайн заходи – тренінги «Використання програми «Flourish» для візуалізації великих обсягів даних».

Продовжити читання “У Бердянську продовжується реалізація ініціатив в рамках Європейського тижня кодування”

Кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін долучилася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Тож, 4 листопада за ініціативи доцентки Анетти Омельченко було проведено виховний захід для здобувачів спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), де були розкриті основні завдання, поради, що можуть урятувати життя, юридична відповідальність за домашнє насильство, номери телефонів гарячих ліній та ознайомлено з особливими датами цієї акції: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Продовжити читання “Кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін долучилася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»”

Досвід взаємодії із фахівцем-практиком

Одним із першочергових завдань на шляху запровадження гендерної рівності в нашій державі, що передбачає рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості його реалізації у всіх сферах життєдіяльності суспільства, визначається зниження рівня гендерно-обумовленого та домашнього насильства, забезпечення ефективного запобігання його проявам та надання своєчасної допомоги постраждалим особам.

Продовжити читання “Досвід взаємодії із фахівцем-практиком”

Пленер як засіб художньо-творчого розвитку майбутніх учителів початкової школи

На початку навчального року традиційно впродовж багатьох років для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 3-го та 4-го курсів факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету (декан – проф. Людмила КОВАЛЬ) проводиться пленер, який передбачає проведення навчальних занять поза межами аудиторій. Так, старша викладачка катедри початкової освіти Ольга КАЧЕРОВА, застосувавши техніку «ala-prima», запропонувала майбутнім учителям початкової школи створити нариси і замальовки з натури, а також етюди і композиції з використанням різних матеріалів.

Продовжити читання “Пленер як засіб художньо-творчого розвитку майбутніх учителів початкової школи”

Зустріч з перекладачем-практиком на факультеті філології та соціальних комунікацій

27 жовтня на базі факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету пройшла зустріч здобувачів вищої освіти освітньо-професійної програми «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)» з практикуючим перекладачем Артемом Полуляховим, який розповів присутнім про переваги та недоліки професії, вимоги до письмового та усного перекладів, а також наголосив на особливостях роботи з різними його видами.

Продовжити читання “Зустріч з перекладачем-практиком на факультеті філології та соціальних комунікацій”