Психосоматика: діалог з симптомом

Вже ні для кого не секрет, що наші емоційні переживання тісно пов’язані з тілесними проявами. Цей процес називають психосоматикою. Якщо ми ігноруємо важливі емоційні процеси, наша психіка переводить їх в сферу тілесного, більш відчутного для нас. У цьому контексті тіло –  біологічний екран, на який проєктуються психологічні проблеми людини. Утримані та пригнічені нами емоції мають негативні наслідки, адже саме вони формують неусвідомлені реакції та психосоматичні захворювання в майбутньому.

Цій вкрай актуальній проблематиці був присвячений науковий семінар-практикум «Моє тіло – про мене: мова психосоматики», який відбувся 24 квітня. Організаторами заходу були викладачі кафедри психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ, а спікерками виступили Наталія Сердюк – арттерапевтка, кандидатка психологічних наук, доцентка та Вікторія Федорик – психологиня, старша викладачка, завідувачка навчальної психолого-консультативної лабораторії БДПУ.

Під час семінару учасники мали змогу розширити свої знання про особливості зв’язку психіки і тіла: як виникають психосоматичні симптоми, де в тілі «приховані» невиражені деструктивні емоції й переживання, які органи нашого організму резонують з ними і до яких психосоматичних захворювань можуть привести.

Відомо, що зменшення інтенсивності тілесних симптомів може бути досягнуто шляхом пошуку їх психологічних причин, тому спікерки, використовуючи кейси, вдало підвели учасників семінару до глибинного розуміння психосоматичних захворювань.

Практична частина семінару була присвячена пошуку відповіді на важливе питання: як задіяти психіку людини в процесі боротьби з тілесною недугою? Опановуючи арттерапевтичну техніку «Діалог з симптомом», учасники семінару спробували почути та зрозуміти мову власного тіла, «поговорити» зі своїм симптомом та усвідомити його вплив. Цей дієвий психологічний інструмент був спрямований не тільки на самопізнання, а й на опанування практичними навичками подолання негативних переживань. Тож робили дієві кроки до досягнення балансу душі й тіла.

Дві години роботи були продуктивними, про що свідчила активність учасників, їх зацікавленість проблематикою, глибоке відпрацювання власних проблем, інсайти, розмірковування щодо шляхів посилення особистісної ресурсності та відновлення емоційного здоров’я.

Дякуємо учасникам за довіру, відкритість, робочу атмосферу та бажання пізнавати себе й самореалізовуватися!

За матеріалами кафедри психології


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print